Zobacz, jakie popularne byliny ogrodowe i balkonowe nie tolerują mrozów.
Najpopularniejsze byliny zimujące w pomieszczeniach
Begonia bulwiasta – jesienią wykopujemy rośliny, oczyszczamy bulwy z ziemi i obcinamy łodygi. Bulwy przechowujemy w suchym pomieszczeniu, gdzie temperatura nie powinna przekraczać 10 stopni Celsjusza. Warto też bulwy begonii przysypać piaskiem lub torfem.
Dowiedz się: Jak uprawiać begonie w ogrodzie i na balkonie
Dalia ogrodowa – gdy nastaną pierwsze przymrozki wykopujemy karpy, nie róbmy tego zbyt pochopnie, wybierzmy raczej dzień suchy i w miarę słoneczny. Następnie bulwy suszymy i układamy w skrzynce, możemy przysypać je torfem lub piaskiem. Temperatura miejsca, w którym będziemy je przechowywać, nie powinna przekraczać 10 stopni Celsjusza, ale nie powinna być też niższa niż 3 stopnie. Pomieszczeniami najlepszymi do przezimowania bylin dalii będą strych lub piwnica.
Przeczytaj poradnik: Jak uprawiać i pielęgnować dalie
Mieczyki – już w październiku należy je wykopać, a następnie przyciąć 5 centymetrów nad bulwą. Przechowujemy je, podobnie jak inne byliny, w suchym pomieszczeniu, w którym temperatura nie spadnie poniżej 5 stopni Celsjusza. Po kilku tygodniach od wykopania usuwamy zeschnięte pędy oraz odkładamy małe bulwy przybyszowe do osobnego pudełka.
Radzimy: Jak uprawiać mieczyki zwane gladiolami
Pelargonie – jesienią wykopujemy rośliny z ogrodu i przesadzamy je do doniczek. Po zabraniu pojemników do domu należy usunąć suche liście i kwiatostany oraz skrócić pędy co najmniej o połowę. Pelargonie przechowujemy w pomieszczeniach o temperaturze nie wyższej niż 10 stopni Celsjusza. Trzeba pamiętać o umiarkowanym podlewaniu pelargonii.
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?