Allegro Biznes. Kompleksowe zakupy dla firm

Artykuł sponsorowany
Allegro Biznes. Kompleksowe zakupy dla firmAllegro Biznes. Kompleksowe zakupy dla firm
Allegro Biznes. Kompleksowe zakupy dla firmAllegro Biznes. Kompleksowe zakupy dla firm Allegro
Dobrze znany wszystkim serwis Allegro uruchomił nową platformę, skierowaną do przedsiębiorców i klientów biznesowych.

Allegro Biznes w szybki i łatwy sposób przeprowadzi ich przez cały proces kupna-sprzedaży, zapewniając przy tym maksimum bezpieczeństwa, atrakcyjne rabaty i wygodne dostawy. Klienci mają również nawet 60 dni na zapłatę bez konieczności podpisywania umów kredytowych. 

Rodzimi przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z możliwości, jakie daje Internet. Tam bowiem mamy możliwość dokonania zakupu po najbardziej atrakcyjnej cenie. Wartość rynku zakupów firmowych online rośnie z każdym rokiem. W lutym Allegro uruchomiło nową platformę, która pozwala firmom robić zakupy i sprzedawać w jeszcze łatwiejszy sposób.

 

Dla kogo jest Allegro Biznes?

Platforma skierowana jest do szerokiego grona przedsiębiorców. Jej oferta obejmuje produkty zaliczane do podstawowego wyposażenia każdego miejsca pracy, takie jak np. artykuły papiernicze, środki czystości, czy sprzęt IT itp. Ponadto jest również dostosowana do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

- Już w tej chwili mamy na Allegro firmy, które kupują u nas profesjonalne urządzenia. Przykłady? Hafciarka za prawie 20 000 zł , przecinarki do metalu czy myjka do kół za prawie 23 000 zł, a nawet... densytometr  do badań gęstości mineralnej kości. Teraz takie zakupy będą jeszcze wygodniejsze – wylicza Dagmara Brzezińska, ‎Commercial Category Management Director w Allegro.

Sylwia Kubala-Śliwka, wiceprezes firmy Kubala, oferującej profesjonalne, ręczne narzędzia budowlane podkreśla, że chociaż zmiany na rynku nie przebiegają rewolucyjne a ewolucyjne, to jej firma musi dotrzymywać kroku swoim odbiorcom, a nawet wyprzedzać ich oczekiwania. - Dlatego też udostępniliśmy całą naszą ofertę produktową na Allegro. Nie rezygnujemy przy tym i nadal rozwijamy tradycyjne formy sprzedaży, które dają wykonawcy możliwość fizycznego kontaktu z narzędziem – tłumaczy Sylwia Kubala.

Jak zaznacza, takie rozwiązanie jest szczególnie istotne przy wyborze np. nowego lub ulepszonego narzędzia, które musi „leżeć w ręku" wykonawcy. - Kolejnych zakupów, produktów już sprawdzonych lub tych, które szybko się zużywają, jak np. akcesoria glazurnicze, fachowcy coraz chętniej dokonują w Internecie – tłumaczy Sylwia Kubala-Śliwka.

Wiceprezes firmy zwiększonego zainteresowania zakupami online wśród wykonawców upatruje w zwiększeniu ich mobilności. Fachowcy - będący często przedsiębiorcami - realizują zlecenia na terenie całego kraju, z daleka od swojej siedziby czy miejsca zamieszkania i w związku z tym często są „fizycznie" pozbawieni możliwości zakupu narzędzi, w sklepie czy hurtowni, z którymi stale współpracują. Wówczas swój wzrok kierują w stronę ofert internetowej.

Kompleksowość usług, wygodna dostawa, bezpieczeństwo i liczne rabaty

Allegro to przede wszystkim sprawdzona marka, działająca na polskim rynku od ponad 20 lat oraz największa platforma e-commerce w Polsce.

Z kolei Allegro Biznes to platforma posiadająca największą ofertę B2B na rodzimym rynku - na start proponuje ok. 120 mln ofert z cennikami netto od ok. 100 tysięcy sprzedających. Tym samym ich oferta trafia zarówno do tysięcy klientów biznesowych, jak i milionów klientów indywidualnych.

Klienci i partnerzy platformy cenią sobie kompleksowość jej usług, bowiem Allegro Biznes obsługuje cały proces kupna-sprzedaży, a nie tylko etap zapytania ofertowego. Osoby kupujące za pośrednictwem platformy znajdą w jednym miejscu miliony ofert od sprzedawców wystawiających faktury VAT. Mogą również skorzystać z przyjaznych dla biznesu form płatności.

Kupno produktów na Allegro Biznes, podobnie jak na konsumenckiej wersji platformy, możliwe jest z wygodną dostawą, m.in. dzięki usłudze Allegro Smart! (program będzie również rozbudowywany na potrzeby dużych zamówień i innych specyficznych potrzeb rynku B2B).

Klienci mogą również liczyć na atrakcyjne ceny oraz rozwiązania pozwalające obniżyć koszty, takie jak zniżki na cennikach hurtowych czy rabaty na duże zamówienia. Klienci B2B korzystający z Allegro Biznes będą mogli w ten sposób zoptymalizować koszty. Zniżki na cennikach hurtowych na dochodzą do 55 proc. a rabaty na duże zamówienie sięgają 30 proc.

Platforma dba również o bezpieczeństwo swoich klientów oraz ich transakcji. Służy temu m.in. dokładna weryfikacja każdego sprzedającego, a także programy chroniące klienta, znane również z innych sklepów.

Odroczona płatność – nawet do 60 dni

Warto także zaznaczyć, że kupno niezbędnego firmie sprzętu, za pośrednictwem Allegro Biznes, możliwe jest nawet przy ograniczonych funduszach przedsiębiorstwa. Platforma oferuje opcję odroczonych płatności, czyli zakupów z późniejszym terminem zapłaty. Klienci mają wówczas nawet do 60 dni na zapłatę bez potrzeby składania wniosków i zawierania umów kredytowych. Trzeba wspomnieć, że 60 dni to dwukrotnie dłuższy termin płatności niż standardowa oferta rynkowa.

Usługa odroczonej płatności w ramach Allegro Biznes generuje korzyści zarówno dla sprzedających, jak i kupujących na Allegro. Głównymi korzyściami dla tych pierwszych są m.in. przejęcie ryzyka niewypłacalności kupującego przez PragmaGO, zwiększenie wartości koszyka i częstotliwości zakupów, co za tym idzie poprawy wskaźnika GMV (Gross Merchandise Value). Z kolei kupującemu usługa umożliwia ekspresową realizację zakupów firmowych, niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej, bez angażowania tu i teraz własnych środków finansowych. Dzięki temu mogą kupić więcej i znacząco wpłynąć na zwiększenie tempa rozwoju swojego biznesu – tłumaczy Daniel Mączyński Wiceprezes PargmaGO.

Partnerem Allegro w zakresie odroczonych płatności jest fintech PragmaGO, który dostarcza usługi finansowe m.in. do ekosystemów partnerów w różnych modelach integracji. Aktywacja odroczonej płatności wprost wpływa na wzrost wolumenu sprzedaży sprzedającego (GMV). Dzięki tej usłudze kupujący mogą zrobić zakupy tu i teraz nie korzystając przy tym ze swojego kapitału.

Oferta bazuje jedynie na danych konta, które są dostępne po stronie Allegro. Nie opiera się na żadnych dodatkowych dokumentach, które w przypadku kredytu musiałby dostarczyć klient. Aby z niej skorzystać, nie trzeba w związku z tym brać kredytu obrotowego ( kredyt bankowy przeznaczony na finansowanie bieżącej działalności przedsiębiorstwa). **

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom