Pokost lniany: do naturalnej impregnacji drewna

redakcja.regiodom, Drewnochron
Szafka derwniana w łaziencePokost lniany można stosować w miejscach o dużej wilgotności. Daje on nie tylko solidną ochronę przed wilgocią, ale jest także podkładem, na który z powodzeniem można nakładać kolejne powłoki, takie jak: farby podkładowe, nawierzchniowe oraz lakiery do drewna.
Szafka derwniana w łaziencePokost lniany można stosować w miejscach o dużej wilgotności. Daje on nie tylko solidną ochronę przed wilgocią, ale jest także podkładem, na który z powodzeniem można nakładać kolejne powłoki, takie jak: farby podkładowe, nawierzchniowe oraz lakiery do drewna. Drewnochron
Stosując ekologiczne produkty, takie jak pokost lniany można bardzo dobrze zabezpieczyć drewno i zapewnić mu wyjątkową trwałość.

Drewno jako naturalny surowiec wymaga kompletnej ochrony mimo tego, że samo potrafi właściwie reagować na zmienne warunki, w których jest eksploatowane. Pokost jako tradycyjny środek wraca do łask.

Zobacz równieżJak szybko zadbać o drewno w ogrodzie 

Pokost lniany jako naturalny podkład

Lakierowanie drewna, oprócz efektu dekoracyjnego, służy przede wszystkim jego ochronie przed działaniem czynników pogodowych oraz przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Aby zapewnić kompletne zabezpieczenie sięgające w głąb struktury surowca, konieczne jest wstępne zastosowanie silnie penetrującego podkładu. Zapobiegnie on działaniu wilgoci.

Warto wiedzieć:Plusy i minusy drewnianych blatów kuchennych

Pokost lniany dzięki swoim właściwościom jest dobry do pierwotnego zabezpieczenia drewna w domu bądź ogrodzie. Preparat przygotowany jest na bazie oleju lnianego. Dzięki temu niweluje on zaleganie wody i tym samym uniemożliwia rozwój grzybów czy pleśni. Dlatego produkt ten można stosować do zabezpieczania drewna użytkowanego w łazience czy w kuchni.

Łatwość stosowania

Pokost lniany może być nakładany bezpośrednio na surowe drewno i wszystkie materiały drewnopochodne. Bezbarwny preparat nie zmienia koloru surowca, a przy tym nie tworzy powłoki lakierowej. Używa się go w postaci rozcieńczonej. Osiąga wtedy konsystencję, dzięki której łatwo się wciera i lepiej wnika w powierzchnię.

Pokost można nanosić ręcznie bądź maszynowo. Jednak zawsze należy wstępnie przeszlifować powierzchnię, a następnie aplikować pokost lniany aż do całkowitego nasycenia drewna.

Przeczytaj także: Konserwacja drewna na 4 sposoby – olej, lazura, bejca, lakier 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom