Złożono tylko 16 tys. deklaracji. Spiesz się, albo nie odbiorą śmieci

GDP
Złożono tylko 16 tys. deklaracji. Spiesz się, albo nie odbiorą śmieciBrak deklaracji to nieodebrane z posesji śmieci. Aby do tego nie dopuścić należy złożyć dokument w terminie.
Złożono tylko 16 tys. deklaracji. Spiesz się, albo nie odbiorą śmieciBrak deklaracji to nieodebrane z posesji śmieci. Aby do tego nie dopuścić należy złożyć dokument w terminie. Sebastian Wołosz
Poniedziałek to ostatni dzień na złożenie deklaracji w sprawie śmieci w Szczecinie. Kto, tego nie zrobi, może zamieszkać z własnymi odpadami.

- Od 1 lipca mogą być sytuacje, że nie dostarczymy pojemnika, bo najzwyczajniej nie będziemy wiedzieć gdzie - mówi Paweł Adamczyk, zastępca dyrektora wydziału gospodarki komunalnej szczecińskiego magistratu. 

Z 28 tysięcy deklaracji do urzędu trafiło do tej pory ok. 16 tysięcy. Zdecydowana większość (90 procent) zadeklarowało, że będzie segregować odpady.

Deklaracje muszą złożyć właściciele domów jednorodzinnych i mieszkań z budynków 3-4 lokalowych (ok. 20 tys.) oraz od zarządców nieruchomości (ok. 8 tys.). Mogą je składać osobiście w urzędzie lub pocztą. Ci, co mają podpis elektroniczny, mogą dokumenty wysłać pocztą mailową.

Jeszcze w poniedziałek deklaracje będzie można składać w urzędzie miejskim w godz. 7.30 do 18. Przygotowano trzy punkty: wejście do urzędu przy pl. Armii Krajowej 1, hol filharmonii, wejście od ul. Odrowąża.

Ułatwieniem może być generator deklaracji. To elektroniczna ściąga, która podpowiada co wpisać w rubryki deklaracji. Znajdziemy ją na stronach www.ecozmiany.szczecin.pl, www.szczecin.pl, www.eurzad.szczecin.pl.

Nowy system wchodzi od lipca. Właściciele domów jednorodzinnych zapłacą ryczałt (57 lub 85 zł w zależności, czy wybiorą segregację). W pozostałych nieruchomościach wysokość opłaty będzie uzależniona od ilości zużytej wody.

Mariusz Parkitny 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom