Tanie meble modułowe do kuchni. Sprawdź, jaką zabudowę kuchenną wybrać, żeby nie wydać fortuny. Meble do kuchni na każdą kieszeń

Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Małgorzata Czuba-Skarzyńska
Planując kuchenną zabudowę, warto obejrzeć różne rodzaje, wzory i gotowe zestawy mebli modułowych dostępne w sklepach. Sprawdź, jakie meble kuchenne wybrać, żeby starczyło nam pieniędzy na AGD.
Planując kuchenną zabudowę, warto obejrzeć różne rodzaje, wzory i gotowe zestawy mebli modułowych dostępne w sklepach. Sprawdź, jakie meble kuchenne wybrać, żeby starczyło nam pieniędzy na AGD. Pavel Danilyuk/Pexels.com
Modułowe meble kuchenne możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci, nie wydając na nie wielkich pieniędzy. W kuchennej aranżacji najlepiej wykorzystać meble modułowe albo gotowe zestawy mebli. Wystarczy odrobina fantazji, trochę wolnego czasu i dobry projekt, żeby w kilka chwil odmienić pomieszczenie. Podpowiadamy, jak kupić tanio meble kuchenne i pomysłowo odnowić kuchnię w tydzień, nie tracąc na to fortuny.

Spis treści

Meble modułowe: dobre rozwiązanie na tanią aranżację kuchni

Rozwiązania modułowe coraz częściej są wykorzystywane do projektowania kuchennej zabudowy. Standardowe wymiary mebli w poszczególnych modułach pozwalają łatwo zaprojektować kuchnię i ewentualnie niedrogo zmieć aranżację, jak się nam zniszczy czy znudzi. Podczas planowania kuchni z mebli modułowych musimy tylko pamiętać, żeby linie pionowe górnych i dolnych szafek zgrywały się ze sobą, wtedy stworzymy spójną aranżację. Dlatego np. nad szafką stojącą o szer. 60 cm warto umieścić szafkę wiszącą o takiej samej szerokości. Oczywiście nie jest to obowiązkowe.

W kuchennych meblach modułowych dostępne są m.in.:

  • szafki do zabudowy piekarnika – szer. 60 cm,
  • szafki do montażu zmywarki – szer. 45 lub 60 cm;
  • szafki pod zlewozmywak – szer. 40, 45, 50, 60 i 80 cm;
  • szafki wiszące i stojące – szer. 15-180 cm;
  • szafki narożne.

Meble modułowe zestawia się niczym klocki, np. w kuchni o szerokości 240 cm możemy stworzyć ciąg szafek dolnych i umieścić w nim: szafkę na zlew (80 cm), szafkę na kuchenne akcesoria (60 cm), szafkę na piekarnik i płytę grzewczą (60 cm) oraz szafkę na garnki (60 cm).

Najczęściej niedrogie meble modułowe do kuchni są wykonane z najtańszych materiałów, dlatego ich cena jest bardzo konkurencyjna. Do wyboru mamy kilkanaście kolorów oraz wzorów frontów i blatów kuchennych. Pamiętajmy jednak, że kupując meble modułowe, najczęściej nie uda się maksymalnie wykorzystać przestrzeni w kuchni, np. nie zrobimy szafek wiszących do samego sufitu.

Tanie meble kuchenne – gdzie ich szukać? Jak zaprojektować kuchnię w domu?

W dużych sieciach handlowych jest sporo ekspozycji z niedrogimi kuchennymi aranżacjami z mebli modułowych lub gotowych zestawów, którymi możemy się zainspirować. Wiele sklepów oferują również katalogi drukowane lub w wersji elektronicznej, które znacznie ułatwią nam wybór mebli do kuchni. Często sklepy udostępniają na swoich stronach www planery kuchenne, które umożliwiają samodzielne zaprojektowanie kuchni on-line z dostępnych w sklepie modułów meblowych. Wystarczy znać wymiary kuchni, a intuicyjnie działający program poprowadzi nas krok po kroku przez projekt. Jeśli nie czujemy się na siłach, to warto skorzystać z pomocy projektantów, którzy dyżurują w sklepach. Na takie spotkanie można się umówić przez stronę internetową.

Nowe modułowe meble kuchenne możemy również bez problemu znaleźć w sieci m.in. w serwisach ogłoszeniowych, platformach e-handlu i sklepach internetowych. Warto też rozważyć zamówienie niedrogiej kuchennej zabudowy u stolarza, wybierając najtańsze opcje materiałów. Często też pojawiają się w Internecie ogłoszenia, w których oferowane są kuchenne zabudowy z odzysku w bardzo dobrym stanie.

A może lifting szafek kuchennych? Najlepszy sposób na tanią metamorfozę kuchni

Malowanie frontów kuchennych farbą i wymiana blatu to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy przearanżować wnętrze, ale brakuje nam na remont funduszy. To również trendujący lifting kuchni, który jest bardzo modny już od kilku sezonów. Jeśli więc tylko stan szafek nam na to pozwala (brak głębokich wgnieceń, rys i rozwarstwienia płyty), zdecydowanie warto chwycić za wałek czy pędzel.

Dobrej jakości farby sprawdzonych producentów są w stanie dać drugie życie zarówno powierzchniom laminowanym, jak i wykończonych lakierem czy fornirem. Oczywiście przed rozpoczęciem malowania frontów najpierw trzeba odpowiednio przygotować ich powierzchnię, m.in. zeszlifować, wyczyścić ją i odtłuścić.

Można również zainwestować w nowy blat kuchenny, który stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza. Wystarczy umiejętnie dobrać wzór i kolor, żeby stworzyć modną i wyjątkową aranżację. Jeśli mamy mocno ograniczony budżet, najlepszym wyborem będzie blat wykonany z laminatu. W ofercie sklepów znajdziemy tanie blaty laminowane doskonale imitujące m.in. drewno, marmur, beton czy terrazzo, o powierzchni: matowej, półmatowej, satynowej lub z połyskiem. Nie zapomnijmy również o wymianie uchwytów na nowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom