Pralka w kuchni: plusy i minusy takiego rozwiązania

redakcja.regiodom, Candy Polska
Pralka w kuchniPralka w kuchni: plusy i minusy takiego rozwiązania
Pralka w kuchniPralka w kuchni: plusy i minusy takiego rozwiązania Candy Polska
Niektórzy zastanawiają się na umieszczeniem pralki w kuchni. Czy to dobry pomysł i kiedy się przydaje? Zobacz za i przeciw .

Jeśli posiadamy małą łazienkę, to niezależnie od upodobań, trzeba dla pralki poszukać innego miejsca. Nie możemy sobie tutaj jednak pozwolić na pełną dowolność. Musimy pamiętać, że w wybranym przez nas miejscu powinno być podłączenie wodno-kanalizacyjne oraz gniazdko elektryczne. Z tego względu, kuchnia wydaje się być dobrym wyborem. Powodów do umieszczenia pralki w kuchni jest jednak więcej. Niektórzy decydują się na to nawet wtedy, gdy mają wystarczająco dużą łazienkę, by zmieścić pralkę. Dlaczego?

Pralka w kuchni, gdy nasz łazienka jest do wyższych celów

Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które urządzają w łazience swoją oazę spokoju, relaksu i wyciszenia np. jako domowe SPA. Przestrzeń, gdzie można się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy, korzystać z dobroczynnych właściwości wody i aromatoterapii. W takim miejscu pralka mogłaby przeszkadzać w odpoczynku. Wyniesienie pralki do kuchni, to również sposób na znalezienie dodatkowego miejsca w łazience, jeśli chcemy mieć w niej dużą wannę. Ustawienie wszystkich urządzeń AGD w jednym miejscu pomaga w wykonywaniu domowych obowiązków. Można np. nastawić pranie podczas pilnowania obiadu.

Czy umieszczenie pralki w kuchni nie spowoduje dysharmonii w urządzeniu wnętrza?

– Na rynku dostępne są pralki do zabudowy. Taki sprzęt można wkomponować w zabudowę meblową i będzie on zupełnie niewidoczny. Te urządzenia są tak dostosowane, aby drgania nie uszkodziły mebli – podpowiada Alina Chemperek-Gumiela z Candy Polska.

Kuchenne pranie pełne wyzwań

Zwolennicy kuchennej lokalizacji dla pralki twierdzą, że przywraca ona elegancję łazience – której wnętrze przestaje być miejscem suszącego się i ociekającego prania. Przeciwnicy ripostują – w takim wypadku nie można korzystać z podręcznej suszarki, na której zawiesza się pranie bezpośrednio po wyjęciu. Wyzwaniem może być także znalezienie miejsca dla kosza z brudną bielizną – niehigieniczne jest trzymanie go w kuchni. Co więcej, obok szuflady ze sztućcami i talerzami, trzeba wydzielić szafkę na detergenty – proszki do prania, odplamiacze, etc. – co nie jest zbyt komfortowe. Niektórym może przeszkadzać charakterystyczny zapach świeżego prania w otoczeniu kuchennym, a także hałas związany z pracą urządzenia.

Jeśli zatem niewielki metraż łazienki zmusza nas do poszukania alternatywnej lokalizacji dla pralki, warto wziąć pod uwagę kuchnię. Natomiast, gdy z innych względów chcemy przenieść pralkę do kuchni, zanim podejmiemy decyzję, uwzględnijmy specyficzne warunki związane z kuchennym funkcjonowaniem urządzenia. 

Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie