Płytki, które oddychają i dbają o nasze zdrowie

Edyta Hanszke, Vinderen
Oddychające płytki Vinderen we wnętrzu„Oddychające płytki" pozwolą także wyeliminować nieprzyjemne zapachy, powodowane przez zwierzęta domowe, odpadki organiczne czy dym papierosowy.
Oddychające płytki Vinderen we wnętrzu„Oddychające płytki" pozwolą także wyeliminować nieprzyjemne zapachy, powodowane przez zwierzęta domowe, odpadki organiczne czy dym papierosowy. Vinderen
Czy płytki mogą poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach? Jeden z producentów twierdzi, że tak.

W pomieszczeniach zamkniętych, izolujących nas od natury i świeżego powietrza spędzamy znaczną część życia. Dlatego wysoka jakość powietrza we wnętrzach powinna być dla nas szczególnie ważna.

W utrzymaniu komfortowej atmosfery w mieszkaniu mają pomóc nam innowacyjne na europejskim rynku „oddychające" płytki marki Ceramstic.

W trakcie normalnego użytkowania pomieszczeń w ich wnętrzu wydziela się mnóstwo związków chemicznych i czynników biologicznych, które w przeważającej większości są uciążliwe, a nawet szkodliwe dla mieszkańców.

Co zanieczyszcza pomieszczenia:

  • produkty aktywności biologicznej ludzi i zwierząt
  • dym papierosowy
  • substancje powstające podczas używania palników gazowych, kominków, aerozoli.

Do wykonania elementów wystroju wnętrz oraz mebli stosuje się skórę, panele kompozytowe, farby i tapety. Choć spełniają one krajowe normy, mogą zawierać wiele szkodliwych substancji, takich jak formaldehyd i benzen, którego czas ulatniania się wynosi od 5 do aż 15 lat!

Mając na uwadze troskę o zdrowie oraz ochronę środowiska marka Ceramstic wyprodukowała innowacyjne, oddychające płytki RespirO2, które poprawiają jakość powietrza w pomieszczeniach.

Jak odnowić stare płytki w łazience

Powstają one poprzez wypalanie z naturalnych materiałów ilastych. Charakteryzują się znakomitą absorpcją, a specjalna struktura mikroporów pozwala na wielokrotne wchłanianie pary wodnej. Oddychające płytki RespirO2 szybko wchłaniają szkodliwe substancje i powodują ich skuteczny rozpad.

Wchłaniając parę wodną, zapobiegają tworzeniu się pleśni. Płytki te zapobiegają skraplaniu się wody na szybach, co w dobie coraz szczelniejszych okien jest dużym problemem.

Zdaniem producenta ten rodzaj płytek można zastosować nie tylko w łazienkach, ale także w szafach czy garderobach, dzięki czemu zapewnimy naszej odzieży długotrwałą świeżość.

Poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach zmienia się szybko, w zależności od pogody, klimatyzacji czy używanych grzejników, powodując dyskomfort dla organizmu człowieka oraz choroby układu oddechowego.

Funkcja dostosowywania wilgotności w płytkach RespirO2 sprawia, że jej poziom będzie wynosić ok. 40-70%, co stanowi wartość optymalną dla komfortu organizmu człowieka.

Płytki ceramiczne - nowe trendy

„Oddychające płytki" pozwolą także wyeliminować nieprzyjemne zapachy, powodowane przez zwierzęta domowe, odpadki organiczne czy dym papierosowy. To świetne rozwiązanie do mieszkań palaczy, które zapobiegnie efektowi „przesiąknięcia" mieszkania dymem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom