Pleciona podłoga winylowa inspirowana hiszpańską architekturą

redakcja.regiodom
Pleciona podłogaWzory plecionych podłóg różnią się pomiędzy sobą kolorystyką i rodzajem splotu.
Pleciona podłogaWzory plecionych podłóg różnią się pomiędzy sobą kolorystyką i rodzajem splotu. Fitnice
Zobacz wyjątkowo eleganckie podłogi plecione. Oparte są one na winylowym wzmocnieniu, a dodatkowo usztywnione są siatką konstrukcyjną.

Plecione podłogi Fitnice sprawdzą się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i obiektach użyteczności publicznej, których podłogi narażone są na bardzo intensywne użytkowanie. Podłoga z plecionki winylowej jest środowiskiem, w którym nie rozwijają się bakterie. Materiał ten jest przyjazny środowisku naturalnemu i jest bezpieczny dla użytkowników. Oznaczony jest etykietą FloorScore, która przypisana jest materiałom wykończeniowym spełniające kryteria jakości LEED, CHPS i Green Guide for Health Care. Plecione podłogi są ognioodporne, a ponadto stanowią bardzo dobrą izolację akustyczną pomieszczenia. 

Plecionka jest odporna na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV, wilgoć i zmiany temperatur. Z tego względu może być stosowana również na zewnątrz budynków. Producent udziela na nią 10-letniej gwarancji. 

Podłogi winylowe dostępne są w rolce o szerokości 200 cm lub jako panele o rozmiarach 50 cm x 50 cm. Ich montaż  nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Pielęgnacja podłogi jest prosta – wystarczy myć ją wodą z dodatkiem tradycyjnych środków do mycia podłóg. Z jej powierzchni bez problemu schodzą nawet trudne plamy z wina, soku, ketchupu czy markerów.

Plecionka inspirowana Hiszpanią

Inspiracją dla projektantów była dzielnica Eixample w Barcelonie. Warto poznać historię dzielnicy, która zasługuje na miano ewenementu na skalę światową. Została ona wzniesiona od podstaw w II połowie XIX i na początku XX wieku. W tym okresie Barcelona dynamicznie się rozwijała. Z powodu dużego wzrostu liczby ludności miasto zaczęło borykać się z brakiem przestrzeni. W latach 1854–56 władze zdecydowały o rozebraniu murów wokół najstarszej części Barcelony i rozpisały konkurs na zaprojektowanie w tym miejscu nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej. Jej pomysłodawcą został Ildefons Cerdà. Duży wkład w jej wygląd mieli też inni modernistyczni architekci, w tym Antonio Gaudi.

Na czym polega wyjątkowość Eixample? Została zrealizowana w oparciu o niezwykle precyzyjnie określone zasady geometryczne. Ulice przecinają się pod kątem prostym, tworząc czworoboczne kwar-tały pod zabudowę mieszkalną (hiszp. manzanas ). Szerokość ulic miała wynosić 20 metrów natomiast wysokość budynków w założeniach nie powinna przekraczać 16 metrów. Na dzielnicę składa się system kwadratów o bokach 133,3 metra. Odseparowane od siebie budynki oraz ich wysokość nie większa niż szerokość ulic między kamienicami, to główne założenia planu Cerdy. Dzięki temu promienie słoneczne docierają do każdego miejsca w dzielnicy.

Gdy spojrzymy na barcelońską dzielnicę z lotu ptaka to widać analogie do plecionki Fitnice. Podłoga ta swoją skomplikowaną, ale niezwykle usystematyzowaną
Gdy spojrzymy na barcelońską dzielnicę z lotu ptaka to widać analogie do plecionki Fitnice. Podłoga ta swoją skomplikowaną, ale niezwykle usystematyzowaną strukturą odwzorowuje rysunek miasta. Układ dzielnicy stał się symboliczną inspiracją dla Fitnice, która podkreśla jej hiszpański rodowód. fot. Fitnice/dekorian.pl
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom