Pracownicy niektórych zakładów czy fabryk, mimo stosowania odzieży ochronnej czy rękawiczek, każdego dnia są narażeni na kontakt z różnego rodzaju substancjami chemicznymi, trudnymi do usunięcia ze skóry. W takich sytuacjach, pomocna może okazać się pasta BHP.
Pasta BHP - co to jest?
Pastą BHP potocznie nazywa się specjalny rodzaj pasty, który jest używany do mycia rąk w specyficznych warunkach i środowiskach, gdzie występują substancje chemiczne, oleje, smary lub inne materiały, które mogą być trudne do usunięcia za pomocą standardowych środków myjących. Produkt ten jest szczególnie przydatny w miejscach pracy, takich jak warsztaty, zakłady przemysłowe czy laboratoria, gdzie pracownicy mają kontakt z różnymi chemikaliami.
Pasta BHP zawiera w sobie składniki, które pomagają w usuwaniu brudu, olejów, smarów i innych trudnych do zmycia zabrudzeń, jednocześnie zachowując odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla skóry rąk. To wyjątkowy produkt, który ułatwia codzienne życie pracowników, pozwalając im usunąć wszelkie zanieczyszczenia z dłoni po kontakcie z niebezpiecznymi materiałami lub po prostu po zakończeniu dnia pracy.
Jak wybrać pastę BHP?
Wybór odpowiedniej pasty BHP zależy od rodzaju substancji, z jaką styka się dany pracownik. Przede wszystkim, powinien on zidentyfikować rodzaj substancji chemicznych, olejów, smarów lub innych materiałów, z którymi ma kontakt w swoim miejscu pracy. Różne pasty BHP mogą być dostosowane do usuwania różnych rodzajów zabrudzeń. Przed zakupem pasty BHP, warto również upewnić się, czy nie zawiera ona składników, na które pracownik jest uczulony. Ponadto, jeśli to możliwe, dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie po raz pierwszy pasty BHP na małym obszarze skóry, aby upewnić się, że nie powoduje alergii lub podrażnień. Oprócz tego, po wyborze i zakupie odpowiedniej pasty BHP, niezwykle ważne jest jej użytkowanie zgodnie z instrukcją producenta oraz właściwe przechowywanie, które pozwala na zachowanie jej skuteczności. Dokładne dopasowanie pasty do specyficznych potrzeb danego pracownika oraz jego miejsca pracy jest kluczowe dla zapewnienia skutecznego, ale i bezpiecznego działania pasty BHP.
Gdzie kupić pastę BHP i jaka jest najlepsza?
Istnieje wiele różnych marek i rodzajów past BHP dostępnych na rynku. Pastę BHP można nabyć w niemal każdym sklepie z produktami BHP, w hurtowniach budowlanych czy w punktach z akcesoriami do warsztatów samochodowych. Produkt ten, można kupić również online. Niejednokrotnie to ostatnie rozwiązanie okazuje się najlepsze, gdyż w drogeriach internetowych, często można otrzymać te same produkty co w sklepach stacjonarnych, ale w dużo lepszych cenach. Jednym z takich serwisów jest sklep online awparts.pl, czyli sklep motoryzacyjny oferujący części samochodowe, wyposażenie i akcesoria motoryzacyjne, narzędzia i sprzęty, chemię motoryzacyjną oraz opony i felgi. W swojej ofercie awparts.pl posiada oczywiście również pastę BHP, mianowicie pastę do rąk firmy K2.
Ten produkt, to wyjątkowo skuteczna pasta do mycia rąk. Szybko usuwa ciężkie zabrudzenia, np. smary, oleje, farby, lakiery, pył węglowy, rdzę, kleje i inne trudne do zmycia ze skóry zanieczyszczenia. Pasta ta, posiada neutralne pH i składniki nawilżające, które zapobiegają wysuszaniu dłoni, przez co dodatkowo nawilża i chroni ręce przed podrażnieniem. Ponadto, jest testowana dermatologicznie.
Dużym plusem dla wszelkich zakładów pracy czy fabryk jest również to, że pasta BHP K2 jest bezpieczna dla rur, gdyż nie zapycha kanalizacji i jest biodegradowalna. Dzięki swojej przyjemnej, przypominającej delikatną masę plastyczną konsystencji, jest przyjemna w użyciu i łatwo się spłukuje. Posiada świeży i orzeźwiający, cytrynowy zapach, który utrzymuje się na skórze, ale nie jest drażniący. Już niewielka ilość pasty wystarcza do skutecznego oczyszczenia dłoni, dlatego pasta BHP od K2 jest bardzo wydajna.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?