Mieszkanie w stylu hipsterskim, czyli jakim?

Nina Romanek
Hipsterski styl we wnętrzuW mieszkaniu hipstera rower to częsty element dekoracji wnętrza.
Hipsterski styl we wnętrzuW mieszkaniu hipstera rower to częsty element dekoracji wnętrza. markusspiske (Pixabay.com)
Hipsterzy to osoby, wyrażające swoje poglądy poprzez wizerunek, Dziwne by było, gdyby nie przenosili swoich ideologii także we własne cztery kąty.

Sprawdź, jak wygląda hipsterskie mieszkanie i jak je zaaranżować.

Zła wiadomość dla osób wzorujących się na aranżacjach prosto z czasopism lub sklepowych ekspozycji – styl hipstera jest bardzo intuicyjny, oryginalny i personalizowany. Osoby nazywane hipsterami sprzeciwiają się kulturze masowej, podkreślając swoją indywidualność niemodnymi, retro i vintage strojami oraz w przypadku domów – meblami. Lubują się w rzeczach niepowtarzalnych, często własnoręcznie zrobionych. Zamiast podążać za modą, zatrzymują się w czasie, przywracając świetność zapomnianym przedmiotom.

Styl hipsterski w mieszkaniu

Mieszkania w stylu hipsterskim urządzone są komfortowo, ale z pomysłem i artyzmem. Co ważne, hipster nie urządza mieszkania kompleksowo, a nabywa wyposażenie z czasem, kiedy znajduje najbardziej odpowiedni dla niego mebel lub dodatek.

Zobacz również:Czym jest Slow Design w aranżacji wnętrz

Nie oznacza to jednak, że tak urządzone mieszkania są bez wyrazu i designerskiego sznytu. Wręcz przeciwnie. Hipsterzy cenią rodzime marki i rękodzieła, dając szansę na rozwój młodym projektantom i niszowym rzemieślnikom.

Niesztampowe wyposażenie wnętrz łączą z perełkami upolowanymi na pchlich targach, komisach, a także odrestaurowanymi, odziedziczonymi meblami, np. po dziadkach. Podczas, gdy jedni pozbywają się PRL-owskich meblościanek i fotelów uszaków, dla hipstera to nie lada gratka i perspektywa innej niż wszystkie aranżacji. Indywidualiści z designerskich artykułów wybierają te, które nie są nagłośnione i powszechne.

PrzeczytajUpcykling – jak robić nowe rzeczy ze śmieci 

W domu hipstera na próżno szukać sieciówkowych rozwiązań. Stół z palet, fotel - Ludwik pomalowany na ostry róż oraz różnokolorowe krzesła ze szkła, metalu i plastiku z pozoru do siebie nie pasują, ale jak w każdym eklektycznym stylu, wszystko ze sobą doskonale koresponduje, tworząc razem, mimo pozornego miszmaszu, harmonijne wnętrze. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom