
Walka z pająkami, które pojawiają się w domach i mieszkaniach, bywa trudna. Są jednak sposoby, które pomogą nam pozbyć się z domu tych nieproszonych gości.

Pająk – nasosznik trzęś
W naszych domach chętnie zamieszkuje nasosznik trzęś (Pholcus phalangoides). Pająk ten nie wygląda groźnie. Dorasta do ok. 7-9 mm wielkości (nie licząc odnóży). Jego ciało jest prawie przezroczyste i długie. Pająki te mają bardzo delikatne nogi. Cenne w ich obecności jest to, że zwalczają znacznie większe od siebie kątniki (widoczny na kolejnym zdjęciu).

Kątnik domowy
To najczęściej spotykany pająk w naszych domach
Kątnik sam nas nie zaatakuje, ale jeśli będzie go przygnieciemy, może nas dość boleśnie ugryźć (szczególnie kątnik większy, bo mniejszy po nie jest w stanie zrobić nam większej krzywdy).

Kosarz jest nieszkodliwy
Kosarz jest pajęczakiem, ale nie pająkiem. Spotykany jest od czerwca do listopada. Prowadzi nocny tryb życia.