Jak być bardziej EKO? Te 10 zasad to minimum. Wprowadź je nie tylko dla środowiska, ale także dla własnego zdrowia!

Anna Rokicka-Żuk
Anna Rokicka-Żuk
Ochrona środowiska to kwestia niecierpiąca zwłoki. Wraz z kondycją Ziemi pogarsza się też nasze zdrowie i maleją szanse na przetrwanie. Wprowadzenie odpowiednich zmian na co dzień może jednak pomóc w obu problemach. Te nawyki warto zmienić, by być bardziej EKO z korzyścią dla organizmu! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Ochrona środowiska to kwestia niecierpiąca zwłoki. Wraz z kondycją Ziemi pogarsza się też nasze zdrowie i maleją szanse na przetrwanie. Wprowadzenie odpowiednich zmian na co dzień może jednak pomóc w obu problemach. Te nawyki warto zmienić, by być bardziej EKO z korzyścią dla organizmu! Zobacz kolejne slajdy, przesuwając zdjęcia w prawo, ew. naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. KatarzynaBialasiewicz/Getty Images
Ekologiczne podejście do życia to nie tylko wybór organicznej żywności, kosmetyków czy „chemii” domowej. To kwestie czysto konsumpcyjne, a w trosce o środowisko potrzebne jest bardziej całościowe podejście. Warto wiedzieć, że istnieją też mniej oczywiste sposoby, by nie szkodzić naturze. Sprawdź, które z rozwiązań pomogą ci być bardziej EKO na co dzień. Wybierając je, wspomagasz własne zdrowie.

Ekologiczne podejście do życia, czyli z szacunkiem do naturalnych zasobów i otoczenia, to nie tylko sięganie po eko-żywność, organiczne kosmetyki i środki czystości, choć oczywiście takie wybory są ważne.

Sprawdź również: „Ekościema” – nie daj się oszukać. Nie wystarczy eko, bio i organic. Jak rozpoznać żywność ekologiczną?

Nie chodzi też tylko o to, by segregować śmieci, zakręcać wodę przy myciu zębów czy namydlaniu głowy, wyłączać światło, nie wyrzucać jedzenia oraz kupować je lokalnie i sezonowo. To wszystko jest ważne, jednak potrzebujemy bardziej całościowego spojrzenia na ochronę przyrody. Takiego, które pomoże jednocześnie nam zadbać lepiej o własne zdrowie. Są bowiem jeszcze inne rzeczy, które robimy nie do końca dobrze, a mogłyby łatwo stać się bardziej przyjazne dla wszystkich.

Sprawdź, które codzienne nawyki warto zmienić, by żyć z mniejszą szkodą dla środowiska i własnego zdrowia.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Gałązka-Sobotka: kładziemy pacjentów w szpitalu bez uzasadnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na stronazdrowia.pl Strona Zdrowia