Bydgoszcz: tak będą wyglądać najwyższe bloki w mieście

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Marina Riverside przy ul. Grottgera 4Marina Riverside przy ul. Grottgera 4 w Śródmieściu budowana jest przez Nordic Development. Będzie miała 16 kondygnacji.
Marina Riverside przy ul. Grottgera 4Marina Riverside przy ul. Grottgera 4 w Śródmieściu budowana jest przez Nordic Development. Będzie miała 16 kondygnacji. Nordic Development
16-kondygnacyjny apartamentowiec w Śródmieściu i 12-piętrowiec na Bartodziejach to najwyższe bloki, jakie powstaną w ciągu 2 lat w Bydgoszczy.

Nowe budynki przewyższą wieżowce, których jest pełno na Szwederowie, Wzgórzu Wolności i Wyżynach.Marina Riverside przy ul. Grottgera 4 w Śródmieściu, budowana przez Nordic Development, będzie miała parter i 15 pięter. Arkada-Invest postawi 12-kondygnacyjny budynek Atrium przy Gajowej 76 na Bartodziejach. Obie inwestycje będą wyglądały inaczej niż ponure bloki z lat 70-tych.

Panorama Bydgoszczy

W Marinie największe mieszkania będą miały 250 metrów kwadratowych. – Na wyższych kondygnacjach znajdą się punkty widokowe na Brdę, Stare Miasto, Wyspę Młyńską. Na niższych będą m.in. restauracja, lokale handlowo-usługowe oraz biura. Pozostają plany mola i minimariny dla jachtów – zapowiada Wojciech Boński, kierownik sprzedaży w Nordic Homes.

Klimatyzacja w wybranych apartamentowcach, drewniane, nawet 40-metrowe tarasy, a przed budynkiem minirzeczka to niektóre atrakcje Arkady-Invest.

Ile za metr kwadratowy mieszkania?

Lokale mieszkalne będą oddawane do użytku w stanie deweloperskim. Ceny są wyższe niż w przypadku innych nieruchomości. W Bydgoszczy stawki za nowe mieszkanie wahają się przeważnie od 3950 do 4700 złotych za metr kwadratowy. W Marinie ceny zaczynają się od 6000 zł, a w Atrium –  od 4900 zł.

Zobacz również: Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy - ogłoszenia

Oba wysokościowce mają zostać oddane do użytku w ciągu 2 lat. Jednak już teraz obie oferty cieszą się sporym zainteresowaniem klientów.

– W kompleksie przy Gajowej zarezerwowanych jest połowa mieszkań – informuje Maciej Wawrzkowicz, dyrektor zarządzający w Arkada-Invest.

Nordic prowadzi rezerwacje. Duże powodzenie mają mieszkania o powierzchni powyżej 100 metrów z tarasami.

Wynik oszczędności miejsca

Wznoszenia tak wysokich budynków to, zdaniem ekspertów, dowód na postęp w budownictwie. Katarzyna Paszkiewicz, architekt z Bydgoszczy, prowadząca pracownię Multi-Projekt uważa, że obserwujemy trend, który wynika z gwałtownej urbanizacji na całym świecie, w szczególności w krajach azjatyckich. Budynki rosną wzwyż, a nie wszerz. To m.in. wynik oszczędności miejsca pod względem powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni użytkowej, jaką daje budynek wysokościowy.

Gdzie w Bydgoszczy mogłyby pojawić się kolejne wysokościowce?

– Na przykład we wschodniej części Bydgoszczy – dodaje Anna Rembowicz-Dziekciowska, dyrektor Miejskiej pracowni Urbanistycznej. – Istnieją jednak strefy, w których drapacze nie mogą w ogóle stanąć. To choćby Stare Miasto, w którym istnieje ścisła zabudowa. Tak wysokie budynki nie mogą konkurować z wieżami kościołów. 

Jak zbudować dom i się nie rozwieść? Zobacz 3 sposoby NA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie