Bydgoszcz: tak będą wyglądać najwyższe bloki w mieście

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Marina Riverside przy ul. Grottgera 4Marina Riverside przy ul. Grottgera 4 w Śródmieściu budowana jest przez Nordic Development. Będzie miała 16 kondygnacji.
Marina Riverside przy ul. Grottgera 4Marina Riverside przy ul. Grottgera 4 w Śródmieściu budowana jest przez Nordic Development. Będzie miała 16 kondygnacji. Nordic Development
16-kondygnacyjny apartamentowiec w Śródmieściu i 12-piętrowiec na Bartodziejach to najwyższe bloki, jakie powstaną w ciągu 2 lat w Bydgoszczy.

Nowe budynki przewyższą wieżowce, których jest pełno na Szwederowie, Wzgórzu Wolności i Wyżynach.Marina Riverside przy ul. Grottgera 4 w Śródmieściu, budowana przez Nordic Development, będzie miała parter i 15 pięter. Arkada-Invest postawi 12-kondygnacyjny budynek Atrium przy Gajowej 76 na Bartodziejach. Obie inwestycje będą wyglądały inaczej niż ponure bloki z lat 70-tych.

Panorama Bydgoszczy

W Marinie największe mieszkania będą miały 250 metrów kwadratowych. – Na wyższych kondygnacjach znajdą się punkty widokowe na Brdę, Stare Miasto, Wyspę Młyńską. Na niższych będą m.in. restauracja, lokale handlowo-usługowe oraz biura. Pozostają plany mola i minimariny dla jachtów – zapowiada Wojciech Boński, kierownik sprzedaży w Nordic Homes.

Klimatyzacja w wybranych apartamentowcach, drewniane, nawet 40-metrowe tarasy, a przed budynkiem minirzeczka to niektóre atrakcje Arkady-Invest.

Ile za metr kwadratowy mieszkania?

Lokale mieszkalne będą oddawane do użytku w stanie deweloperskim. Ceny są wyższe niż w przypadku innych nieruchomości. W Bydgoszczy stawki za nowe mieszkanie wahają się przeważnie od 3950 do 4700 złotych za metr kwadratowy. W Marinie ceny zaczynają się od 6000 zł, a w Atrium –  od 4900 zł.

Zobacz również: Mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy - ogłoszenia

Oba wysokościowce mają zostać oddane do użytku w ciągu 2 lat. Jednak już teraz obie oferty cieszą się sporym zainteresowaniem klientów.

– W kompleksie przy Gajowej zarezerwowanych jest połowa mieszkań – informuje Maciej Wawrzkowicz, dyrektor zarządzający w Arkada-Invest.

Nordic prowadzi rezerwacje. Duże powodzenie mają mieszkania o powierzchni powyżej 100 metrów z tarasami.

Wynik oszczędności miejsca

Wznoszenia tak wysokich budynków to, zdaniem ekspertów, dowód na postęp w budownictwie. Katarzyna Paszkiewicz, architekt z Bydgoszczy, prowadząca pracownię Multi-Projekt uważa, że obserwujemy trend, który wynika z gwałtownej urbanizacji na całym świecie, w szczególności w krajach azjatyckich. Budynki rosną wzwyż, a nie wszerz. To m.in. wynik oszczędności miejsca pod względem powierzchni zabudowy w stosunku do powierzchni użytkowej, jaką daje budynek wysokościowy.

Gdzie w Bydgoszczy mogłyby pojawić się kolejne wysokościowce?

– Na przykład we wschodniej części Bydgoszczy – dodaje Anna Rembowicz-Dziekciowska, dyrektor Miejskiej pracowni Urbanistycznej. – Istnieją jednak strefy, w których drapacze nie mogą w ogóle stanąć. To choćby Stare Miasto, w którym istnieje ścisła zabudowa. Tak wysokie budynki nie mogą konkurować z wieżami kościołów. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom