Rezydencja Piotrkowska położona będzie w splocie ulic: Sienkiewicza, Lipowej, Nowy Świat i alei Piłsudskiego. To osiedle zbudowane w latach 50. Zespół architektów Biura Projektów MTM STYL, który zaangażował się w zaprojektowanie budynku, postawił sobie za cel zgrać nowoczesny design Rezydencji Piotrkowska z klimatem tej lokalizacji. Czy się to udało, ocenić można na widocznej powyżej wizualizacji.
Rezydencja Piotrowska przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
Wartość inwestycji to około 11 milionów złotych. Początek budowy planowany jest na maj tego roku, a zakończenie inwestycji na połowę 2013 roku. Z planów budynku wynika, że na parterze na powierzchni 400 mkw. usytuowane będą lokale przeznaczone na niehałaśliwą działalność handlową, związaną ze służbą zdrowia czy finansami. Jak mówi inwestor, mieszkańcy tego domu nie muszą zawracać sobie głowy problemami z parkowaniem w centrum miasta, bo budynek będzie wyposażony we własne garaże. Na każdym poziomie ma być też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a teren wokół oświetlony i częściowo ogrodzony.
W rezydencji znajdzie się tylko 20 mieszkań o powierzchni 46–73 mkw. i niestandardowej wysokości 2,7 m. Mieszkania – w zależności od piętra będą też miały czy to obszerne tarasy, loggie czy też balkony. Jest to zarówno urozmaicenie przestrzeni mieszkalnej, jak i bryły budynku.
Podczas budowy Rezydencji Piotrkowskiej mają być stosowane materiały budowlane i wykończeniowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej i termicznej.
Ofertę można zobaczyć na portalu dedykowanym wyłącznie tej inwestycji. Są tam zarówno wizualizację wnętrza budynku, jak i rozkład lokali na poszczególnych piętrach czy nawet propozycje aranżacyjne mieszkań. Cena metra powierzchni w rezydencji ma być bliska 7 tysiącom złotych.
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?