Podłoga drewniana w domu z małym dzieckiem. Jak o nią dbać

redakcja.regiodom, Mission Public Relations
Podłoga z drewnaPodłogi z drewna litego to produkty naturalne, ekologiczne i przyjazne dziecku. Są łatwe w czyszczeniu, utrzymaniu i konserwacji oraz można poddawać je renowacji. Są ciepłe, trwałe, antystatyczne i dobrze izolują akustycznie. Dzięki tym wszystkim właściwościom nasze dziecko może bawić się na podłodze bezpieczne i bez ograniczeń.
Podłoga z drewnaPodłogi z drewna litego to produkty naturalne, ekologiczne i przyjazne dziecku. Są łatwe w czyszczeniu, utrzymaniu i konserwacji oraz można poddawać je renowacji. Są ciepłe, trwałe, antystatyczne i dobrze izolują akustycznie. Dzięki tym wszystkim właściwościom nasze dziecko może bawić się na podłodze bezpieczne i bez ograniczeń. Dąbex
Dzieci uwielbiają spędzać czas na podłodze. Służy ona im do zabawy, rysowania a nawet jedzenia. Dlatego podłoga narażona jest na plamy i uszkodzenia. Zobaczmy, jak w kontakcie z dzieckiem radzi sobie podłoga drewniana i jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka.

Podpowiadamy, jak zadbać zarówno o małe dziecko bawiące się na podłodze, jak i o samą podłogę.

Małe dziecko potrafi w jednej chwili znaleźć się na drugim końcu pokoju. Przemierza te odległości wielokrotnie. Powinniśmy dbać o czystość podłogi. Podłoga drewniana ma właściwości antystatyczne, dlatego nie zbiera się na niej brud. To pozwala na uniknięcie roztoczy i alergenów, które mogą w dużych ilościach kryć się w wykładzinach dywanowych.

Ważne jest, by troszczyć się o bezpieczeństwo dziecka bawiącego się na podłodze. Podłoga nie może być śliska. Dlatego nie powinniśmy jej pastować. Do usunięcia bieżących zabrudzeńwystarczy zwykła woda bez dodatku chemii.

Drewno jest dobrym izolatorem termicznym i dzięki temu podłoga jest przyjemna i ciepła w dotyku. W efekcie dziecko bawiące się na podłodze czuje się komfortowo i jest mniejsze ryzyko, że szkrab się przeziębi. Podłoga drewniana jest też dobrym izolatorem akustycznym. Dlatego tłumi odgłosy stukania, które powstają podczas zabawy. A gdy dziecko już śpi, dorośli mogą swobodnie chodzić nawet w twardym obuwiu, bo nie słychać tzw. głuchego odgłosu.

Przy małym dziecku podłoga narażona jest na zabrudzenia i drobne uszkodzenia.
– Kredki i farby w rękach dziecka to realne zagrożenie. Pozostałości po świecowych kredkach można usunąć przykładając woreczek z lodem, a następnie usunąć zabrudzenie. Natomiast gumę do żucia zmywa się benzyną ekstrakcyjną. Wszelkie płyny, jak soki czy zupki, najlepiej zmyć zwykłą wodą – tłumaczy Adrian Górecki z Dąbexu.

Trzeba pamiętać, że podłoga drewniana nie może wydzielać substancji szkodliwych dla zdrowia dziecka. Do pielęgnacji nie można używać detergentów i toksycznych impregnatów, ponieważ zaszkodzą naszym pociechom. Należy wybierać podłogi o wysokiej jakości wykończenia powierzchni użytkowej, które nie będą wymagały dodatkowych konserwacji. – Podłoga z drewna powinna też mieć oznakowanie CE zgodne dyrektywą 93/68/EWG, która nakłada na producenta obowiązek zawarcia m.in. informacji czy produkt emituje szkodliwe substancje chemiczne – radzi A. Górecki.

Idealną podłogą dla raczkującego dziecka jest podłoga z korka. Przeczytaj więcej: Korek na podłodze:I w mieszkaniu robi się cieplej 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom