Okno też może być sposobem na niskie rachunki za ogrzewanie

Katarzyna Piojda, Oknoplast
Stolarka o niskim współczynniku przenikania ciepła Nowe okna o niskim współczynniku przenikania ciepła mają wzmocnienie termiczne. Powstało ono przez połączenie stalowego profilu z żywiczną wkładką termiczną.
Stolarka o niskim współczynniku przenikania ciepła Nowe okna o niskim współczynniku przenikania ciepła mają wzmocnienie termiczne. Powstało ono przez połączenie stalowego profilu z żywiczną wkładką termiczną. Oknoplast
Przez nieszczelne okno może uciekać nawet 25 procent ciepła z domu. To, w przeliczeniu na złotówki, nawet kilkaset złotych mniej w portfelu co roku. Rozwiązaniem problemu są nowe okna.

Na rynku są już okna (np. okno Winergetic Premium Passive firmy Oknoplast), które zapobiegają nadmiernym stratom energii. Jest to stolarka o niskim współczynniku przenikania ciepła (oznaczenie Uw), która zatrzyma w domach więcej energii.

Warto wiedzieć: Jakie okna do domu - drewniane czy PVC 

W ofercie dostępne są m.in. energooszczędne okna spełniające wymagania Instytutu Ift Rosenheim dla domów pasywnych. Posiadają one wzmocnienie termiczne powstałe przez połączenie stalowego profilu z żywiczną wkładką termiczną. Znacznie redukuje ono powstawanie mostków termicznych. W efekcie współczynnik przenikania ciepła wynosi tylko Uw = 0,78 W/(m2K). Okno zbudowane jest
z 2-komorowych tzw. pakietów szybowych z taflami szkła o grubości 3 mm. Technologia hartowania szkła pozwala na wykonanie dużych przeszkleń, które nie tracą swoich właściwości termoizolacyjnych.

Mogą być również okna z pakietami trójkomorowymi. Dodatkowo obniżają współczynnik przenikalności cieplnej okna. Dostępne są np. pakiety szybowe o współczynniku przenikania ciepła  Ug= 0,4 W/(m2K), wypełnione argonem i zmniejszające współczynnik przenikania ciepła okna do Uw= 0,7 W/(m2K). Inna opcja to szyby o Ug = 0,3, wypełnione kryptonem, które obniżają wartość parametru Uw do 0,6 W/(m2K).

Zobacz również poradnik: Współczynnik przenikania ciepła okien: co warto wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom