Ludowe dekoracje w aranżacji wnętrz

mk, Magdalena Prus, [email protected]
Ceramiczne reliefy z motywem kwiatowymCeramiczne reliefy z motywem kwiatowym umieszczone na ścianie w salonie
Ceramiczne reliefy z motywem kwiatowymCeramiczne reliefy z motywem kwiatowym umieszczone na ścianie w salonie Agnieszka Kubasik, CALTHA Artystyczna Pracownia Projektowa
Nowoczesne i surowe wnętrze zyska ciepły domowy i niepowtarzalny urok, jeśli w jego aranżacji wykorzystamy dawne pamiątki i tradycyjne motywy dekoracyjne.

Ręcznie robione kilimy, ceramiczna ozdoba na ścianie, malowany stolik i drewniany barek z ceramicznymi winogronami – to przepis na dom z charakterem.

Dom jest odzwierciedleniem duszy swoich właścicieli, realizacją ich marzeń i efektem konsekwentnej pracy wiodącej do celu – mówi Agnieszka Kubasik z Artystycznej Pracowni Projektowej CALTHA.
Nawet jeśli budżet nie pozwala na użycie drogich materiałów i sprzętów, oszczędny inwestor poszukujący sam lub wspólnie z projektantem prostych rozwiązań, pozwala sobie czasem na drobne ekstrawagancje w postaci nietuzinkowych dekoracji. – Dodają one wnętrzom wyrazu i ciepła mile skupiając na sobie wzrok mieszkańców i gości – tłumaczy A. Kubasik.

Ludowe dekoracje w aranżacji wnętrz

Stolik drewniny z motywem maków przywodzi na myśl sielskość babcinego domu.
Fot. Agnieszka Kubasik, CALTHA Artystyczna Pracownia Projektowa 

__Prezentowane przedmioty dekoracyjne nawiązują nieco do sielskości dawnego domu polskiego z ręcznie malowanymi meblami i tkanymi na krosnach kilimami, którymi ówczesne gospodynie obwieszały bielone gliniane ściany.

– Rozpięte na drewnianej ramie kilimy z pięknymi wzorami wykonała własnoręcznie matka właścicielki domu – opowiada pomysłodawczyni projektu wnętrza, Agnieszka Kubasik. – Wyglądają one niezwykle dekoracyjnie na ścianach nowocześnie zaprojektowanego korytarza prowadzącego do poszczególnych pomieszczeń domu.

Podobny efekt zapewniają szkliwione barwnie ceramiczne reliefy z kwiatami i owocami wkomponowane w strukturalną ścianę salonu i w drzwiczki malowanego i postarzanego barku oraz ręcznie wykrawana z gliny, szkliwiona i wypalana w piecu mozaika pod szkłem na małym stoliku.

Jak widać połączenie nowoczesności i elementów ludowych jest nie tylko możliwe, ale daje też niezwykły rezultat. Jest to także wspaniały sposób na zagospodarowanie pamiątek rodzinnych, których niejednokrotnie się pozbywamy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom