Lampki solarne w nietypowych kształtach

Anna Karda
Lampka solarna w balkonieTaka spora kula solarna na balkonie wystarczy. Daje tyle światła, że zastąpi świece podczas wieczornych biesiad.
Lampka solarna w balkonieTaka spora kula solarna na balkonie wystarczy. Daje tyle światła, że zastąpi świece podczas wieczornych biesiad. Anna Karda
Blask lampek solarnych podkreśli piękno roślin, pomoże odnaleźć po zmierzchu schody i stworzy czarowny nastrój. Na lampkach solarnych w kształcie stolika zjesz także kolację!

Energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Solarne światło przyda się, gdy na niebie zabraknie gwiazd. Rozświetl balkon albo taras, podkreśl klimat nadchodzącego lata i ciesz się długimi ciepłymi wieczorami w nastrojowym blasku.
Oświetlenie na baterie słoneczne nic nie kosztuje, ponieważ żarówki LED w lampkach solarnych świecą dzięki światłu słonecznemu. Bateria do lampek zasilanych energią słoneczną działa około dwóch lat. W pełni naładowane lampki, czyli naświetlone w słoneczny dzień, powinny świecić po zmroku do 12 godzin.

Rodzaje lampek solarnych

Lampy wiszące – dzięki nim przeniesiesz na zewnątrz jadalnię lub pokój dzienny. Wyglądem imitują klasyczne sufitowe lampy albo są to powiększone lampiony. W komplecie również z lampkami stołowymi. Zaświecają się automatycznie po zmroku albo można je włączyć i wyłączyć pociągając za sznurek, jak przy tradycyjnej lampce nocnej.

Łańcuchy solarne – maleńkie żarówki ledowe o długości około pół centymetra połączone najczęściej przeźroczystym kablem. Z nakładanymi kloszami z białego albo kolorowego plastiku.

Zobacz również: Łańcuch świetlny jak kwiaty czosnku 

Kule – dostępne w popularnych sieciowych marketach z wyposażeniem wnętrz. Z abażurami z poliuretanu albo poliestrowego materiału, odpornego na wilgoć i zabrudzenia.

Stoliki – podświetlane dzięki wbudowanemu modułowi solarnemu. Z tworzywa sztucznego, w kubicznych kształtach. Wersje droższe z możliwością świecenia w kilku kolorach oraz dołączonym pilotem do sterowania światłem.

Doniczki solarne – o klasycznym kształcie, z białego tworzywa. W dzień wyglądają niepozornie, wieczorem nabierają blasku.

Kształty – żabki, kwiatki, ważki i motylki. Także sztuczne rośliny, np. kule bukszpanu z maleńkimi żarówkami. Kupisz je w każdym budowlanym markecie. Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Świecące figurki – najczęściej postaci z bajek ale też motywy kojarzące się z latem i przygodą, np. latarnia morska.

Fontanny z podświetleniem solarnym – kamienne albo z tworzywa, z ledowymi żarówkami, które rozjaśnią wypływające strużki wody. Dzięki modułowi solarnemu efektownie podświetlisz fontannę ogrodową, oczko wodne albo niewielkie źródełko na balkonie. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom