Zrób zakupy w Netto i zagłosuj na projekt, który otrzyma dofinansowanie w ramach programu Sąsiedzka Moc

Materiał informacyjny Netto
Chciałbyś mieć wpływ na to, jak zmieni się Twoja najbliższa okolica? Od 28 listopada w wybranych sklepach Netto możesz zagłosować na lokalny projekt, który walczy o grant na jego realizację. To drugi etap programu Sąsiedzka Moc, w ramach którego Netto sfinansuje łącznie 50 inicjatyw w całej Polsce. Projekty zostały zgłoszone zarówno przez osoby indywidualne, jak i organizacje. O tym, które finalnie uzyskają wsparcie, możesz zdecydować sam – robiąc zakupy w wybranych sklepach Netto. Akcja potrwa do 31 grudnia.

Celem programu Sąsiedzka Moc jest wsparcie lokalnych społeczności w obszarach: ekologia, sport i rekreacja, seniorzy, dzieci i młodzież, lokalna społeczność oraz zwierzęta. Inicjatywy zostały zgłoszone przez mieszkańców i lokalne organizacje w pierwszym etapie projektu (między 26 września a 31 października br.). Spośród wszystkich komisja programu wybrała te, na które właśnie rozpoczęło się głosowanie wśród klientów sklepów Netto.

- W sumie w całej Polsce zgłoszono ponad 1300 projektów. Komisja programu wybrała te, które przeszły do drugiego etapu akcji, czyli głosowania w sklepach. Teraz decyzję o tym, które inicjatywy otrzymają wsparcie, pozostawiamy klientom w sklepach Netto objętych akcją. Ich listę można znaleźć na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl. - mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.

Głosowanie potrwa od 28 listopada do 31 grudnia br. Na wybrane po pierwszym etapie inicjatywy głos oddadzą klienci w sklepach objętych akcją. Kartę do głosowania otrzyma każdy, kto zrobi zakupy na kwotę min. 50 zł (z akcji wyłączone są niektóre produkty, m.in. wyroby tytoniowe i alkoholowe – szczegółowy wykaz znajduje się w regulaminie). Na każdej z kart do głosowania znajdzie się od 2 do 6 projektów z danego rejonu. Aby głos był ważny, należy zaznaczyć tylko jeden z nich, a wypełnioną kartę wrzucić do specjalnej urny ustawionej w sklepie.

Projekty, które w ramach swoich rejonów wyborczych uzyskają największą liczbę głosów, otrzymają grant w wysokości 10 000 zł. Wszystko więc w rękach klientów. Jest też możliwość uzyskania wsparcia w wysokości 30 000 zł – taką pulę otrzyma maksymalnie 5 projektów. Wybierze je komisja po wyłonieniu zwycięzców głosowania w sklepach, oceniając ich potencjał oraz biorąc pod uwagę, w jaki sposób je umotywowano.

Ostateczne wyniki programu ogłoszone zostaną na początku lutego 2023. Zaraz potem zostanie uruchomiona wypłata środków finansowych, a inicjatorzy działań będą mogli wdrożyć swoje pomysły w życie.

Lista sklepów Netto, w których można głosować, szczegółowe opisy wszystkich zgłoszonych projektów, informacje o akcji oraz regulamin znajdują się na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl. Wszelkie pytania dotyczące programu Sąsiedzka Moc można zadawać mailowo: sasiedzkamoc@netto.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie