Zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka – Polacy polubili smartwatche Bemi

Materiał informacyjny ROCKET SCIENCE
Każdy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo, często też chcemy mieć z nimi kontakt, nawet jeśli spędzamy czas oddzielnie. Mogą nam w tym pomóc nowoczesne gadżety, takie jak smartwatche ułatwiające kontakt opiekuna z dzieckiem, a także umożliwiające monitorowanie jego lokalizacji i tego, co dzieje się w jego otoczeniu. Trzy modele oferowane przez markę Bemi wyposażono w szereg przydatnych opcji, dostosowanych do specyficznych potrzeb najmłodszych użytkowników.

Wirtualne ogrodzenie dla większego bezpieczeństwa

Seria zegarków dla dzieci Bemi stworzona została nie tylko jako gadżet dla najmłodszych, lecz także jako codzienne wsparcie ich opiekunów, pozwalając im na czuwanie nad bezpieczeństwem dzieci i pozostawanie z nimi w ciągłym kontakcie. Modele Sport i Fun posiadają moduł LTE/4G, a Kid – 2G, co pozwala na używanie zegarka jak telefonu. Poza rozmowami głosowymi zegarki zapewniają również możliwość nawiązywania połączeń wideo z wykorzystaniem wbudowanej kamery. Z kolei dzięki modułom GPS, LBS oraz AGPS (dostępnym w Bemi Sport i Bemi Fun) możliwa jest weryfikacja lokalizacji dziecka w czasie rzeczywistym.

Pomocna dla rodziców będzie także funkcja wirtualnego ogrodzenia, która dostępna jest w smartwatchach dla dzieci Bemi. Umożliwia ona wyznaczenie obszaru, po którym pociecha może się swobodnie się poruszać. Jeśli go opuści, rodzic otrzyma powiadomienie na swoim smartfonie. A wszystko to dzięki specjalnej aplikacji na smartfony z systemem Android i iOS, dostępnej w sklepach Google Play i AppStore. W komfortowy sposób pozwala ona nie tylko na szybką weryfikację lokalizacji, lecz także umożliwia m.in. tworzenie listy kontaktów, aby uniknąć odbierania przez dziecko połączeń z nieznanych numerów. W celu zwiększenia jego bezpieczeństwa smartwatche Bemi wyposażone zostały również w funkcję SOS. Dzięki niej, w razie potrzeby, dziecko może szybko wezwać pomoc za pomocą przycisku na smartwatchu.

Motywacja do aktywności i pomoc w organizacji dnia

Smartwatche Bemi Sport i Fun posiadają funkcje, które pozwolą zarówno dzieciom, jak i rodzicom, na weryfikację aktywności fizycznej w ciągu dnia. Zachęcając do ruchu najmłodszych, pozwalając ustalać cele i nagradzają za ich wykonanie. We obydwu modelach dostępne są funkcje monitorowania tętna i snu, co może pomóc najmłodszym w dbaniu o zdrowy tryb życia.

Pomocna w organizacji planu zajęć może okazać się dostępna w modelach Sport i Fun funkcja harmonogramu. Pozwoli ona lepiej zorganizować zarówno plan lekcji, jak i zajęcia pozalekcyjne oraz wszelkie aktywności w czasie wolnym. Urządzenie przypomni o ważnych wydarzeniach – wystarczy wprowadzić wszystkie potrzebne informacje w aplikacji. Oba zegarki zostały wyposażone także w odtwarzacz muzyczny mp3. Wszystkie modele spełniają normy IP67, co oznacza, że są odporne na pył, wilgoć oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie.

Wybór modelu

Oferta zegarków Bemi jest na tyle różnorodna, że każdy użytkownik odnajdzie w niej bez problemu produkt dla siebie: w zależności od budżetu, jakim dysponujemy, preferowanego wyglądu urządzenia, a co być może najważniejsze – biorąc pod uwagę funkcjonalność i dostępne opcje. Dodatkowo różne warianty kolorystyczne pozwalają dopasować gadżet do charakteru i upodobań dziecka.

Modele Bemi dla dzieci dostępne na polskim rynku

Bemi Sport – został wyposażony w procesor Spreadtrum 8521E, 4GB pamięci wewnętrznej, 512 MB RAM oraz akumulator o pojemności 700 mAh. Model posiada złącze SIM, moduły WiFi, LTE/4G oraz GPS, AGPS i LBS, a także kamerę. Jest odporny na kurz, zachlapania oraz krótkotrwałe zanurzenie w wodzie – spełnia normy IP67. Wśród dostępnych funkcji znajdują się m.in. monitorowanie tętna i snu, funkcja harmonogramu umożliwiająca wprowadzanie ważnych wydarzeń, a następnie wyświetlanie przypomnień. Bemi Sport wyposażono także w funkcję wirtualnego ogrodzenia, która wysyła powiadomienie za każdym razem, gdy dziecko opuści wyznaczony w aplikacji obszar, a także przycisk SOS. Bemi Sport jest dostępny m.in. w Media Markt w 4. kolorach: czarnym, białym, niebieskim i różowym w promocyjnej cenie 309 zł.

Bemi Fun – model posiada procesor Spreadtrum 8521E, 4GB pamięci wewnętrznej i 512 MB RAM, akumulator o pojemności 700 mAh, a także moduły WiFi, LTE/4G, umożliwiające połączenia głosowe i wideo, GPS, AGPS i LBS oraz wbudowaną kamerę. Smartwatch śledzi aktywność fizyczną – posiada funkcję monitorowania kroków, tętna, snu, a także przycisk SOS, dzięki któremu możliwe jest łatwe i natychmiastowe powiadomienie zdefiniowanych kontaktów oraz funkcję wirtualnego ogrodzenia. Wyposażono go również w odtwarzacz muzyczny mp3, funkcję wyszukiwania zegarka, dyktafon, latarkę, budzik i stoper. Spełnia normy IP67 – jest odporny na zachlapania, kurz i krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Model dostępny jest m.in. w Media Markt w kolorach czarnym, niebieskim i różowym w promocyjnej cenie 269 zł.

Bemi Kid – smartwatch wyposażono w procesor RDA8955, akumulator o pojemności 400 mAh, moduły 2G – umożliwiający połączenia głosowe, GPRS i LBS oraz kamerę. Posiada funkcję SOS, pozwalającą na szybkie powiadomienie zdefiniowanych kontaktów, wirtualnego ogrodzenia, informującą o opuszczeniu przez dziecko wyznaczonego obszaru, budzik oraz lokalizator smartwatcha. Model dostępny jest m.in. w Media Markt w kolorach niebieskim, czarnym i różowym w promocyjnej cenie 139 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie