Wymień okna dachowe – oszczędzaj na rachunkach

Materiał informacyjny FAKRO
Okna dachowe zapewniają naturalne światło i świeże powietrze na poddasze, wprowadzają radość i życie.

Okna dachowe, jak wszystko, także zużywają się podczas eksploatacji. Niekiedy, jeśli np. były nieprawidłowo użytkowane, pogorszają się ich parametry, a także estetyka.

Nie można też zapomnieć, że obecny świat różni się od tego sprzed kilku dekad. Zdecydowanie wyższa jest również świadomość dbałości o klimat. Stare okna, które odbiegają od współczesnych konstrukcją, nie spełniają również obecnych wymogów termoizolacyjnych, a to - szczególnie teraz - ma oczywiście wpływ na nasze rachunki za ogrzewanie! Dlatego najwyższa pora pomyśleć o wymianie okien dachowych.

Na jakie? Co zyskamy jeśli wymienimy okna? Korzyści jest wiele. Jeśli wymienimy je na nowocześniejsze to na pewno:

 • będziemy płacić niższe rachunki za ogrzewanie
  Nowe okna są bowiem energooszczędne - posiadają co najmniej 3 szyby, a kołnierz uszczelniający w wersji Thermo oraz kołnierze izolacyjne pozytywnie wpłyną na poprawę energooszczędności całego poddasza,
 • na poddaszu będzie zdrowszy klimat i świeże powietrze
  Współczesne okna dachowe posiadają nawiewniki, umożliwiające napływ świeżego powietrza na poddaszu bez wychładzania go. Ograniczają tym samym koszty ogrzewania podczas zimnych dni,
 • będziemy bezpieczniejsi
  Specjalny - opatentowany - system wzmocnienia konstrukcji okna topSafe podnosi zakres zabezpieczenia użytkowego i antywłamaniowego,
 • mamy zapewnioną wyjątkową estetykę
  Okna dachowe FAKRO wykonane są bowiem z naturalnego drewna lub z tworzywa. Idealnie łączą jakość, ergonomię i estetykę. Do wyboru mamy trzy technologie wykończenia drewna, cztery kolory profili PVC oraz trzy kolory zewnętrznego oblachowania,
 • dobrze to wpłynie na nasze zdrowie i lepsze samopoczucie
  Konstrukcja współczesnych okien dachowych zapewnia więcej naturalnego światła, które ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet poprawę koncentracji i zdolności uczenia się,
 • ułatwi nam stworzenie inteligentnego domu
  Zarówno okna dachowe jak i akcesoria w wersji Z-Wave lub WiFi mogą być sterowane pilotem lub poprzez aplikację ze smartfona. W trakcie wymiany okien na poddaszu możemy stworzyć smarthome lub też zintegrować je z już istniejącym rozwiązaniem inteligentnego domu.

Tu podaj tekst alternatywny

Szybko i sprawnie

Pewnie wielu z nas obawia się remontu i towarzyszącego mu bałaganu. Niepotrzebnie.

Okazuje się, że wymianę okna dachowego można przeprowadzić bez naruszania szpalety. Nasze poddasze nie zostanie też zakurzone, a sam proces przebiegnie szybko i sprawnie. Jeżeli zdecydujemy się na większy remont, to podczas wymiany okien dachowych możemy odnowić również wnęki okienne.

Możemy również zdecydować się na kompleksową termomodernizację poddasza wraz z wymianą lub montażem okien dachowych. Wtedy możemy zastosować okna dachowe praktycznie z całej oferty FAKRO, zarówno z okien aluminiowo-tworzywowych jak i drewnianych.

Dużym wsparciem termomodernizacji - wraz z wymianą okien dachowych - są rządowe programy proekologiczne, np. „Czyste powietrze”. Można też skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Pamiętajmy, że nasze działania mają wpływ nie tylko na nasze portfele, ale też na zdrowie i całą planetę.

Jak wymienić okna?

Wystarczą trzy kroki:

 • Wypełnij formularz na stronie internetowej www.fakro.pl, podając szczegółowe informacje o posiadanych oknach dachowych, które chcesz wymienić.
 • Konsultant FAKRO pomoże Ci w doborze właściwych okien dachowych. Do twojej dyspozycji są nasze wyszukiwarki internetowe, za pomocą których znajdziesz dystrybutora i fachowca do wymiany okien.
 • Skorzystaj z dofinansowania na wymianę okna i ciesz się ciepłym, zdrowym i komfortowym poddaszem.

www.fakro.pl

Po wielu latach użytkowania nadchodzi pora, aby wysłużone okna dachowe wymienić na nowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie