Warsztaty Edukacyjne GAZ-SYSTEM – wiedza na pierwszym miejscu

Materiał informacyjny OPERATORA GAZOCIĄGÓW PRZESYŁOWYCH GAZ-SYSTEM S.A.
Warsztaty Edukacyjne to realizowany przez GAZ-SYSTEM cykl spotkań w szkołach podstawowych, które mają przybliżyć uczniom tematykę gazu ziemnego. W tegorocznej 5 edycji wzięły udział 104 placówki oświatowe z 69 gmin na terenie 12 województw.

GAZ-SYSTEM edukuje uczniów

Od kilku lat, w ramach kampanii społecznej Warsztaty Edukacyjne, GAZ-SYSTEM edukuje dzieci oraz młodzież na temat powstawania i wykorzystywania paliw gazowych, a także bezpiecznej eksploatacji gazociągów.

„GAZ-SYSTEM na co dzień prowadzi programy wsparcia skierowane do lokalnych społeczności. Jesteśmy spółką odpowiedzialną społecznie, gdzie przede wszystkim liczy się człowiek. Inwestujemy również w rozwój młodzieży właśnie m.in. poprzez realizację Warsztatów Edukacyjnych mając nadzieję, że zachęcimy ich do zdobywania trudnej wiedzy, a w przyszłości być może do współpracy z naszą spółką” – poinformowała Iwona Dominiak, Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM.

Ambasador projektu

Tegoroczna edycja Warsztatów Edukacyjnych była wspierana przez Ambasadora Projektu ¬ - doktor chemii Monikę Koperską, który cieszy się dużą popularnością oraz autorytetem naukowym wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej.

Jest ona wielką popularyzatorką nauk ścisłych w Polsce, a także specjalizuje się w chemii konserwatorskiej – dziedzinie chemii poświęconej ochronie dziedzictwa kulturowego, od najcenniejszych dzieł sztuki do zasobów bibliotecznych

„Wykonywanie eksperymentów naukowych jest integralną częścią lekcji chemii oraz fizyki. To także odpowiedź na wiele nurtujących pytań i kwestii z życia codziennego. Planowanie eksperymentu, zapisywanie obserwacji i wyciąganie z nich wniosków to podstawowe umiejętności, które zarówno czynią z uczniów młodych adeptów nauki, jak i ćwiczą logiczne myślenie. Moim zdaniem mądre społeczeństwo to takie, które kładzie nacisk m.in. na to, by młodzi uczyli się eksperymentować, pytać i rozbudzać swoją ciekawość świata. Dlatego Warsztaty Edukacyjne GAZ-SYSTEM są krokiem w stronę budowania ambitnego i głodnego wiedzy społeczeństwa, w którym nasze dzieci będą chciały żyć” – powiedziała dr Monika Koperska, Ambasador Projektu.

Warsztaty Edukacyjne

Podczas pięciu dotychczasowych edycji program objął swoim zasięgiem aż 365 placówek edukacyjnych, w których zorganizowano 421 lekcji tematycznych. Dzięki nim ponad 10 000 uczniów pozyskało wiedzę nie tylko z zakresu gazownictwa, ale także z chemii oraz fizyki.

W tym roku Warsztaty Edukacyjne składały się z dwóch etapów. Do pierwszego etapu konkursowego zostały zaproszone szkoły z wybranych gmin, w obrębie których realizowane są inwestycje GAZ-SYSTEM. Szkoły miały za zadanie przygotowanie plakatów popularno-naukowych na temat gazu ziemnego. Jury konkursowe wyłoniło 104 najlepsze prace.

Drugim etapem była realizacja Warsztatów Edukacyjnych w zwycięskich szkołach, którym przekazano dostęp do 5 filmów. Dzięki nim nauczyciele mogli zaprezentować oryginalne doświadczenia zapraszające do odkrywania tajemnic nauki. Szkoły otrzymały
od GAZ-SYSTEM również profesjonalne zestawy do budowy modeli związków chemicznych oraz materiały edukacyjne umożliwiające przeprowadzenie eksperymentów. Każdy z warsztatów kończył się testem ze zdobytej wiedzy i wręczeniem nagród dla najlepszych uczniów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie