Twój głos się liczy! Zdecyduj, którą inicjatywę w Twojej okolicy wesprze Netto

Materiał informacyjny Netto
Od ponad dwóch tygodni każdy, kto zrobi zakupy w wybranych sklepach Netto, ma możliwość oddania głosu na jedną z lokalnych inicjatyw zgłoszonych do akcji Sąsiedzka Moc. Głosować można do 31 grudnia b.r., w blisko 50 miejscowościach, w ponad 100 sklepach. Projekty, które w swoich okręgach uzyskają najwięcej głosów, otrzymają wsparcie finansowe w wysokości minimum 10 000 zł.

Netto, jako dobry sąsiad, wspiera lokalne społeczności. Tym razem przeznaczy łącznie 600 tys. zł na projekty zgłoszone przez osoby indywidualne, szkoły, przedszkola, przedstawicieli miast i gmin, fundacje i stowarzyszenia. Które inicjatywy otrzymają wsparcie? O tym zdecydują klienci, biorąc udział w głosowaniu, które właśnie trwa.

Jak zagłosować?

Nic trudnego! Wystarczy zrobić zakupy na kwotę min. 50 zł, odebrać kartę do głosowania i zaznaczyć krzyżykiem jeden z projektów przedstawionych na karcie. Wypełnioną kartę należy wrzucić do urny w sklepie. To wszystko! Im więcej oddanych głosów na daną inicjatywę, tym większa jest jej szansa na wygraną. Głosowanie odbywa się w wybranych sklepach Netto, ich wykaz znajduje się na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl.

Gdzie szukać informacji o projektach?

Projekty opisane są na kartach do głosowania, ale także na plakatach w sklepach objętych akcją. Można znaleźć je również na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl.

Jakie granty mogą zdobyć zwycięskie projekty?

Projekty z największą liczbą głosów otrzymają wsparcie finansowe w łącznej wysokości 600 000 zł. 45 z nich uzyska po 10 000 zł, natomiast 5, decyzją komisji programu Sąsiedzka Moc, aż po 30 000zł. Środki, niezalenie od wysokości, przeznaczone zostaną na inicjatywy lokalne i będą służyć lokalnym społecznościom.

Kiedy zostaną ogłoszone wyniki?

Wyniki programu „Sąsiedzka Moc” zostaną ogłoszone na początku lutego 2023. Wkrótce potem zostanie uruchomiona wypłata środków finansowych, a inicjatorzy działań będą mogli wdrożyć swoje pomysły w życie. Czas ich realizacji w dużej mierze będzie zależał od ich specyfiki.

- Spośród ponad 1300 zgłoszeń, wybraliśmy te, na które swój głos mogą oddać klienci Netto. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w „Sąsiedzkiej Mocy” przy okazji świątecznych zakupów. Dzięki temu możemy zrobić prezent nie tylko sobie, ale i całej sąsiedzkiej społeczności, wśród której żyjemy – podsumowuje Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom