Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nordic walking w woj. podkarpackim. Gdzie warto się wybrać w weekend 4 - 5 maja. 3 najciekawsze trasy

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Nordic walking w woj. podkarpackim warto trenować w wielu miejscach. Ale zachęcamy do wybrania tras polecanych przez innych mieszkańców. Wspólnie z Traseo przygotowaliśmy dla Was 3 atrakcyjne ścieżki nordic walking w woj. podkarpackim. Na każdy weekend prezentujemy Wam nowy zestaw tras do wyboru. Przekonaj się, co przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Szlaki nordic walking w woj. podkarpackim

Jakie szlaki nordic walking w woj. podkarpackim lubią mieszkańcy? Sprawdziliśmy to.

Traseo to aplikacja, dzięki której każdy ma możliwość zapisania swojej trasy i dzielenia się nią z innymi. We współpracy z Traseo proponujemy Wam 3 sprawdzone trasy nordic walking w woj. podkarpackim. Znajdź najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 04 maja w woj. podkarpackim ma być od 11°C do 22°C. Nie powinno padać. W niedzielę 05 maja w woj. podkarpackim ma być od 9°C do 24°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 0% do 20%.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak tarnowskich Żydów

  • Początek trasy: Brzostek
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 2,28 km
  • Czas trwania marszu: 46 min.
  • Przewyższenia: 14 m
  • Suma podejść: 8 m
  • Suma zejść: 16 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Szlaki_Malopolski

Wyznaczona trasa upamiętnia ich historyczną obecność w Tarnowie, którzy przed II wojną światową stanowili 45% mieszkańców miasta, tragicznie zniesioną przez Holocaust.

Start
Dojazd do Tarnowa: z Krakowa do Tarnowa dotarliśmy krajową nr 4 w niecałe 1,5 godziny. W mieście bez trudu można znaleźć płatne i bezpłatne miejsca parkingowe. Do Tarnowa można dojechać również pociągiem lub jednym z licznych autobusów startujących z Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie.

Trasa
Większość obiektów trasy znajduje się w obrębie i okolicach dawnego getta, czyli w ścisłym centrum miasta. Trasa rozpoczyna się od ulic Wekslarskiej i Żydowskiej, będących odnogami tarnowskiego Rynku. Posiłkując się planem miasta i informacjami znalezionymi w Internecie, bez trudu można odnaleźć kolejne punkty wycieczki. Są one ponadto oznaczone tabliczkami, a co jakiś czas o o tym, że podążamy we właściwym kierunku upewniają nas drogowskazy.

Trasa jest w całości trasą miejską. Jej przejście zająć może w zależności od tempa spaceru i czasu poświęcanego poszczególnym obiektom, od 1,5 do 2,5 h. Jest łatwa, stąd też dostępna zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Informacje znalezione na stronie Muzeum Okręgowego w Tarnowie w dziale Judaica pozwoliły nam na ułożenie optymalnej trasy, dzięki czemu nie gubiliśmy się i nie deptaliśmy po własnych śladach.

Wielość i różnorodność obiektów na trasie sprawia, że jest ona naprawdę interesująca – nie tylko dla pasjonatów historii Żydów, ale też przypadkowych turystów, którzy chcą zdobyć nową wiedzę i poszerzyć horyzonty.

Opracowanie: Paulina Macek
MATERIAŁ POCHODZI Z SERWISU SZLAKI MAŁOPOLSKI (szlakimalopolski.pl)
Nawiguj


🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlakiem Szumów

  • Początek trasy: Narol
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 15,15 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 27 min.
  • Przewyższenia: 76 m
  • Suma podejść: 332 m
  • Suma zejść: 361 m

Trasę dla amatorów nordic walking poleca Szymek84

Większość trasy pokrywa się ze Szlakiem „Szumów” - jest to okrężny szlak pieszy o długości 17 km biorący swój początek w Suścu na stacji PKP i tam kończący swój bieg. Kierunek jego zwiedzania jest dowolny, jednak dla mniej wprawionych piechurów polecam zwiedzanie idąc na zachód. Istnieje wówczas możliwość skrócenia trasy do 12 km przy jednoczesnym obejrzeniu najciekawszych fragmentów. Szlak prowadzi przez atrakcyjny i bardzo popularny w Polsce rezerwat "Nad Tanwią". Powstał on w 1958 roku i obejmuje swym zasięgiem powierzchnię ok. 41 ha. Chroni najpiękniejsze fragmenty dolin rzeki Jeleń i Tanew wraz z seriami małych wodospadów. Na zakolu rz. Tanew w miejscowości Huta Szumy (dawniej Rebizanty) na odcinku 400 m znajduje się ich aż 24. Charakteryzują się regularnym położeniem, przeważnie wzdłuż prostych linii, poprzecznie do brzegu rzeki a od dźwięku spadającej wody nazywają je „szumami”.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Izby-Mochnaczka [Kod trasy: 247195]

  • Początek trasy: Jedlicze
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 10,3 km
  • Czas trwania marszu: 2 godz. i 56 min.
  • Przewyższenia: 201 m
  • Suma podejść: 480 m
  • Suma zejść: 481 m

Trasę nordic walking mieszkańcom poleca Siwejka

Trasa rozpoczyna się w Izbach. Samochód najlepiej zostawić na poboczu drogi w rejonie ośrodka Astir. Najpierw należy kierować się na przełęcz Beskid bez szlaku, a następnie szlakiem czerwonym słowackim na zachód. Początkowo umiarkowanie stromo, a następnie niemal po płaskim grzbiecie przez Czerteż i Dzielec. Na dzielcu zmieniamy szlak na zielony i kierujemy się w kierunku Mochnaczki. Po przejściu 300 metrów drogą asfaltową skręcamy w prawo w kierunku Izb. Droga wiedzie przez las po betonowych płytach.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Co daje nordic walking?

Nordic walking to aktywność, która może być uprawiana przez większość osób. Dlatego wiele osób wybiera nordic walking. Przynosi korzyści, jeśli pamiętamy o odpowiedniej technice. Nordic walking pomoże zrzucić zbędne kilogramy oraz pomoże w zadbaniu o dawkę aktywności fizycznej, która jest ważna dla naszego zdrowia. Najważniejsze, by pamiętać o odpowiedniej technice oraz zakupie dobrego sprzętu. Dobrze dobrane kijki pomogą w zachowaniu prawidłowej techniki. Najlepiej wybrać te dedykowane do nordic walking, a nie kupować kijków trekkingowych. Różnią się one budową. Znajdziemy 3 rodzaje kijków do nordic walking:

  • kijki aluminiowe
  • kijki z włókna szklanego
  • kijki z włókien węglowych

Warto zwrócić uwagę na wagę kijków, które wybieramy. Kijki powinny mieć też odpowiednio wyprofilowane uchwyty oraz posiadać paski. Możemy wybrać takie z regulowaną długością lub kupić odpowiednio dobrane do naszego wzrostu. Wysokość kijków jest prawidłowo dobrana, kiedy trzymając kijki w pozycji wyprostowanej, łokieć jest pod kątem prostym.

Chodzenie z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stopy. Właśnie dlatego ten sport jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Ryzyko kontuzji jest znikome, a sam sport jest przyjemny i możemy go uprawiać niemal wszędzie.

Beskid Niski, Bieszczady czy Roztocze? Przemierzamy woj. podkarpackie

Beskid Niski, Bieszczady, Dolina Sanu i Wisły, Roztocze… w Podkarpackiem do odkrycia jest tak wiele, że trasy spacerowe można by przemierzać bez końca i wciąż mijać zupełnie nowe miejsca. Jeśli niestraszne wam spacery po górach, gorąco polecamy Bukowe Berdo, słynące ze swej niezwykłej urody. Ogrom atrakcji oferuje również przepiękny Rzeszów, jedno z najbardziej nietuzinkowych miast Polski. Turystom zżytym z miejskim klimatem spodoba się również urokliwy Sanok – miejsce urodzenia artysty Zdzisława Beksińskiego, obfitujące w zabytki i ciekawe muzea.

Koniecznie sprawdź Bukowe Berdo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24