MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Resoviak wygrał "setkę" w Orlen Memoriale Kusocińskiego. Przy okazji pobił rekord życiowy

Tomasz Ryzner
Oliwerowi Wdowikowi posłużyło śląskie powietrze - okazał się najszybszy na 100 metrów i pobił "życiówkę" OliwerWdowik/FB
Oliwer Wdowik (Resovia) wygrał bieg na 100 metrów podczas 70. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego. Biegacz znad Wisłoka uzyskał czas 10.23 i tym samym na Stadionie Śląskim pobił swój rekord życiowy. W biegu na 200 m drugie miejsce zajął Albert Komański. Kolega klubowy Oliwera uzyskał czas 20.59. Lepszy był tylko Nethaneel Mitchell-Blake (Wlk. Brytania, 20.54).

- To był pierwszy indywidualny start Oliwera w sezonie, ale wiem jak trenuje, jakie wyniki osiąga, dlatego nie jestem zaskoczony jego rekordem życiowym - mówi Janusz Mazur, trener sprinterów Resovii. - Bałem się tylko o jego nogę, z którą w tamtym roku miał wiele problemów. Wygląda jednak, że wszystko jest w porządku.

Jeśli chodzi o Alberta, było w porządku, choć można się przyczepić trochę do pierwszych stu metrów. Miał po nich trochę straty, ale też trzeba dodać, że biegł na dziewiątym torze. W takim wypadku trzeba uciekać, nie ma sie kontaktu wzrokowego z rywalami, co nie ułatwia sprawy

dodał szkoleniowiec Resovii.

W sprincie kobiet siódme miejsce zajęła Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa), która poprzedni sezon miała stracony przez kontuzję. Tę samą lokatę, tyle że w biegu na 800 m zajęła Anna Wielgosz (Resovia), która startowała krótko powrocie z mityngu w Grecji, gdzie wygrała, choć oczywiście w słabszej obsadzie.

W skoku wzwyż nie poszalały Wiktoria Miąso i Alicja Wysoczka. Resoviaczki zaliczyły solidarnie wysokość 178 cm i zajęły dwie ostatnie pozycje w konkursie - siódma i ósmą.

W konkursie rzutu młotem startował Dawid Piłat (LKS Stal Mielec). Nasz zawodnik nie przekroczył 70 metrów i także wylądował na siódmej pozycji.