Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok – idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Materiał informacyjny Beretta

Pompy ciepła powietrze-woda cieszą się coraz większym zainteresowaniem indywidualnych inwestorów. Wzrost popularności spowodowany jest większą dostępnością i rosnącym zaufaniem do nowej technologii i jej wydajności zarówno wśród osób użytkujących, jak i montujących pompy ciepła. Zachęcającym jest również fakt, że na montaż pomp ciepła można otrzymać dofinansowanie z programu CZYSTE POWIETRZE, a także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, które się wzajemnie uzupełniają.

Nowością w ofercie marki Beretta jest pompa ciepła HYDRO UNIT M typu monoblok przeznaczona do montażu w domach jednorodzinnych, służąca do zaspokajania potrzeb związanych z ogrzewaniem pomieszczeń, chłodzeniem i produkcją ciepłej wody użytkowej.

Nowa pompa ciepła HYDRO UNIT M to jedna z najbardziej wydajnych monoblokowych pomp ciepła dostępnych na rynku, która łączy w sobie wiele zalet: cichą pracę, wysoką efektywność energetyczną (ma klasę A+++ przy 35 st. C oraz A++ przy 55 st. C) oraz łatwy dostęp do komponentów urządzenia. Dzięki wykorzystaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych marka Beretta troszczy się o środowisko naturalne.

Jednostka obejmuje sprężarkę rotacyjną (Twin Rotary) z technologią DC-Inverter, elektroniczny zawór rozprężny, wentylatory z bezszczotkowym silnikiem EC i żebrowaną wężownicę z powłoką hydrofilową ułatwiającą odprowadzanie wody podczas cyklu odszraniania i minimalizującą możliwość zamarzania wężownicy parownika, a także powłoką antykorozyjną Blue Fin. Pompa ciepła przygotowana jest do pracy przy temperaturach zewnętrznych sięgających nawet –25°C.

ELEMENTY FUNKCYJNE POMPY CIEPŁA HYDRO UNIT M:

 • PŁYTA STERUJĄCA INWERTERA maksymalizuje moc w warunkach obciążenia krytycznego oraz zapewnia stabilność i wydajność przy obciążeniach częściowych.
 • PŁYTOWY WYMIENNIK CIEPŁA ZE STALI NIERDZEWNEJ AISI 316L: zabezpieczony zamkniętokomórkową izolacją antykondensacyjną, zapewnia wysoką sprawność wymiany ciepła
 • PŁYTA STERUJĄCA PARAMETRAMI PRACY stale analizuje temperaturę otoczenia i temperaturę wody, aby aktywować poszczególne komponenty i zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło/chłód.
 • MODUŁ HYDRAULICZNY składający się z energooszczędnej pompy obiegowej, naczynia wzbiorczego, automatycznego zaworu nadmiarowego i zaworu bezpieczeństwa.
 • ELEKTRONICZNY ZAWÓR ROZPRĘŻNY optymalizuje w sposób ciągły przepływ czynnika chłodniczego
 • PODWÓJNA SPRĘŻARKA ROTACYJNA Konstrukcja systemu inwerterowego, który obejmuje podwójną sprężarkę rotacyjną DC, silnik wentylatora i pompę, zapewnia precyzyjne sterowanie prędkością obrotową silnika w celu uzyskania odpowiedniej mocy wymaganej do idealnego dostosowania do aktualnego obciążenia, a w rezultacie oszczędności energii.
 • WENTYLATOR o specjalnej konstrukcji łopatek umożliwia optymalizację powierzchni przepływu powietrza, poprawiając wydajność i redukując poziom głośności wentylatora
 • WYMIENNIK CIEPŁA z dużą powierzchnią wymiany i aluminiowymi lamelami

EKOLOGICZNY CZYNNIK CHŁODNICZY R32

W pompach ciepła HYDRO UNIT M zastosowano czynnik chłodniczy R32 o niższym potencjale
tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) niż tradycyjne gazy chłodnicze. Zastosowanie czynnika R32, zmniejszenie jego objętości, niższa emisja CO 2 i zwiększona wydajność energetyczna to cechy , które wyróżniają HYDRO UNIT M, i dzięki którym oszczędza się energię oraz chroni środowisko naturalne.

DOSTĘPNE MODELE

W ofercie marki Beretta dostępnych jest 10 modeli HYDRO UNIT M (7 jednofazowych i 3 trójfazowe). Pompa ciepła może być zainstalowana jako samodzielne źródło ciepła albo stanowić część systemu. Dzięki bogatemu wyposażeniu i dostępnym akcesoriom dodatkowym montaż urządzenia jest prosty, pompa pracuje ciszej, a cały system jest bardziej efektywny.

STEROWNIK NA WYPOSAŻENIU

Dla wszystkich instalacji, w których pompa ciepła nie jest zintegrowana z kompleksowymi systemami możliwe jest sterowanie za pomocą sterownika, będącego na wyposażeniu pompy. Regulator ten umożliwia całkowitą kontrolę jednostki w intuicyjny i przyjazny dla użytkownika sposób. Dodatkowo w razie potrzeby, gdyby temperatura spadła poniżej zadanej uruchomi dodatkowe źródło ciepła, np. kocioł kondensacyjny.

Dlaczego HYDRO UNIT M?

 • Pompa wytwarza ciepło/chłód wykorzystując maksymalnie energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych z poszanowaniem dla środowiska naturalnego
 • Urządzenie to osiąga klasę efektywności energetycznej A+++ w zastosowaniach niskotemperaturowych
 • HYDRO UNIT M gwarantuje stabilność wydajności dostarczając wodę o maksymalnej temperaturze 65°C w szerokim zakresie pracy (od -25°C do +43°C)
 • Pompa szybko reaguje na zapotrzebowanie, wymogi instalacji
 • Pompa zwiększa efektywność energetyczną budynków, w których jest zainstalowana, obniża koszty eksploatacji i podnosi ich wartość.
 • Urządzenie pracuje bardzo cicho

Sterownik posiada wyświetlacz w wielu językach (również w polskim) i oferuje m.in. takie funkcje jak programowanie tygodniowe, tryb wakacje i antyzamarzaniowy, a także zarządzanie c.w.u. Możliwe jest również zarządzanie jednostkami połączonymi w system kaskadowy.

MOŻLIWOŚĆ PRACY W KASKADZIE

Pompy ciepła HYDRO UNIT M można łączyć w kaskadę do sześciu jednostek, aby spełnić wymagania dotyczące ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej w blokach mieszkalnych i małych obiektach komercyjnych. Każda z jednostek reaguje indywidualnie na zapotrzebowanie pomieszczenia, w którym jest zainstalowana.

Ze względu na wysoką jakość komponentów użytych do produkcji pompy Beretta oferuje 3-letnią gwarancję na urządzenie i aż 5 lat na sprężarkę. Warunki gwarancji można znaleźć na stronie www.beretta.pl lub w karcie gwarancyjnej. Więcej informacji o nowym urządzeniu można znaleźć na stronie http://www.beretta.pl.

O Grupie Riello
Beretta jest częścią Grupy Riello, która została założona w 1922 r., lidera w dziedzinie produktów i usług w zakresie ogrzewania i klimatyzacji. Z siedzibą w Legnago (Werona), Włochy, Riello działa w ponad 120 krajach. Riello jest częścią Carrier, wiodącego światowego dostawcy innowacyjnych technologii HVAC, chłodniczych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i automatyki budynkowej. Aby uzyskać więcej informacji o grupie, odwiedź www.riello.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie