Planujesz kupno drzwi? Poznaj zakupowy poradnik PORTA!

Materiał informacyjny PORTA
Czy wybór i zakup drzwi wewnętrznych to prosta sprawa? W teorii wystarczy udać się do sklepu lub punktu sprzedaży, wybrać model i kolor, który Ci się podoba, podać wymiary otworu drzwiowego i gotowe. W praktyce jednak, poza odcieniem, rozmiarem skrzydła czy rodzajem pokrycia naszych nowych drzwi jest jeszcze kilka innych, ważnych aspektów. Między innymi konstrukcja i wypełnienie skrzydła, rodzaj i kolor szyby w drzwiach przeszklonych, klamka czy zawiasy. Do zakupy nowych drzwi do domu lub mieszkania warto przygotować się wcześniej i porównać ze sobą różne modele, aby dokonać właściwego wyboru. Bo czas oczekiwania na dobrej jakości i stylowe drzwi to nawet kilka tygodni, a skrzydła i pozostałe nieodłączne elementy konstrukcji, będą Ci służyć przez długie lata.

Jak zatem podchodzić do kupowania drzwi wewnętrznych? Bez wątpienia trzeba się do tego odpowiednio przygotować! Znacznie pomóc w tym może e-book przygotowany przez PORTA DRZWI! Znajdziesz go pod adresem: https://www.porta.com.pl/ebook/

Zakup drzwi – co trzeba wiedzieć w kontekście technologii?

Pierwszą rzeczą, o której trzeba pomyśleć przy zakupie drzwi, jest technologia ich wykonania, a także montażu. Chodzi przede wszystkim o ościeżnicę, czyli ramę, w której osadza się drzwi wewnętrzne.
W przypadku typowej grubości ścian można zdecydować się na ościeżnicę stałą jednak w przypadku ścian wyraźnie szerszych lub węższych – należy postawić na ościeżnicę regulowaną. W obu przypadkach, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy fachowca przy montażu. Poprawne umieszczenie ościeżnicy jest jedną z najważniejszych kwestii w kontekście poprawnego działania drzwi.

Niezwykle istotna jest także konstrukcja skrzydła drzwi oraz jego wypełnienie:

  • ramiakowe – z wyraźnie zaznaczoną ramą, dzięki czemu są trwałe i odporne na wypaczenia, a jednocześnie są dość lekkie. W zależności od konstrukcji ramy i jej wypełnienia, mogą być również dźwiękoszczelne;
  • płytowe – ich powierzchnia jest jednolita, choć często składają się z kilku warstw i elementów, drzwi płytowe są niezwykle sztywne, ich waga natomiast zależy od konstrukcji. Wypełnione tak zwanym „plastrem miodu” będą lekkie, a wypełnione płytą wiórową zapewnią lepszą izolację dźwięku.

Jak zatem widać konstrukcja drzwi jest istotna jeśli chodzi o komfort ich użytkowania, a także wpływa na to, w jakich pomieszczeniach można je stosować, a w jakich sprawdzą się gorzej. Na tym jednak nie koniec!

Porta KONCEPT

Wykończenie drzwi pokojowych – to warto wiedzieć!

O ile technologia przy wyborze drzwi jest bardzo często kwestią niemal całkowicie nieznaną dla osób, które pierwszy raz urządzają lub remontują mieszkanie, o tyle ich wykończenie budzi większe zainteresowanie i zrozumienie. W końcu wpływa ono bezpośrednio na ich estetykę. Czy oznacza to jednak, że trzeba jedynie kierować się względami wizualnymi? Zdecydowanie nie!

Podstawową kwestią w tym przypadku jest materiał wykończeniowy na skrzydle drzwi. Drzwi wewnętrzne mogą być fornirowane lub laminowane. Co to oznacza?

  • Wewnętrzne drzwi fornirowane – ich skrzydło pokryte jest cienką warstwą drewna, zapewnia to naturalne usłojenie, czyli wzór, który pojawia się na powierzchni drzwi. Fornir jest bardzo elegancki i trwały, a drzwi pokryte naturalnym wykończeniem są niemal nie do odróżnienia od model\i wykonanych całkowicie z drewna.
  • Wewnętrzne drzwi laminowane – ich skrzydło pokryte jest warstwą tworzywa sztucznego, któremu można nadać różne faktury i wzory, bardzo często porównywalne z wykończeniem fornirowanym.

Natura VECTOR

Do wyboru w każdym przypadku są dziesiątki, jeśli nie setki wzorów, kolorów i odcieni, które można idealnie dostosować do stylu wnętrza lub własnego upodobania.

Zakup drzwi wewnętrznych – gdzie szukać pomocy?

Powyższe informacje należy potraktować jako skromne wprowadzenie do tematu zakupu drzwi wewnętrznych. W praktyce okazuje się, że kwestii, które trzeba i warto wziąć pod uwagę, jest zdecydowanie więcej i samemu trudno przyswoić wszystkie informacje i techniczne aspekty. Gdzie szukać pomocy? Najlepiej u profesjonalistów! Renomowany polski producent drzwi PORTA DRZWI przygotował ebook z pomocą, którego wybór drzwi do domu lub mieszkania nie będzie spędzał snu z powiek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie