Operator systemów inteligentnych poszukiwany!

Materiał informacyjny Konsalnet Security
Według najnowszego raportu „Oferty pracy w Polsce kwiecień 2022” * liczba ofert pracy dla pracowników ochrony wzrosła rok do roku o 24%. Branża security to jeden z najdynamiczniej poszukujących pracowników sektor gospodarki i jeden z niewielu, który stale zwiększa zatrudnienie. Usługi związane z bezpieczeństwem to największy sektor usług dla biznesu w Polsce, w którym zatrudnionych jest około ćwierć miliona ludzi. Pomimo tego, deficyt pracowników branży szacowany jest na ok. 20 proc. Największe firmy sektora rekrutują dzisiaj nie tylko pracowników do standardowej ochrony fizycznej, ale także specjalistów nowych technologii, w tym absolwentów kierunków związanych z bezpieczeństwem i systemami IT.

Seris Konsalnet, największa firma branży ochrony i bezpieczeństwa w Polsce stawia na transformację usług, m.in. poprzez rozwój systemów zabezpieczeń najnowszej generacji czy rozbudowę portfolio o nowe obszary usług. Obecnie firma prowadzi ponad 25procesów rekrutacyjnych na takie stanowiska, jak: menadżer ochrony, specjalista CRM, młodszy specjalista ds. kadr, technik/instalator systemów zabezpieczeń, technik obsługi obiektu, operator kontroli bezpieczeństwa, operator centrum monitorowania wideo, operator centrum monitorowania alarmów w szczególności we wszystkich województwach.

Praca dla młodych entuzjastów technologii

Praca w ochronie jest nadal postrzegana przez pryzmat nisko wykwalifikowanych pracowników, którzy w ten sposób sobie dorabiają do renty czy emerytury albo podczas studiów. Tacy pracownicy też są potrzebni i poszukiwani, jednak nawet zaczynając od podstawowych pozycji można planować długoletnią karierę w firmie, co umożliwia jasno nakreślona ścieżka dla każdego stanowiska i system szkoleń podnoszących kwalifikacje. Ponadto, Seris Konsalnet poszukuje kandydatów wśród studentów i absolwentów takich kierunków, jak: bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, zarządzanie bezpieczeństwem, bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo morskie i specjalistów od bezpieczeństwa informacyjnego czy cyberbezpieczeństwa, które mają dzisiaj szczególne znaczenie.

Zatrudniając młodych, firma stawia na budowanie długoletnich karier w swoich strukturach.

Benefity, ścieżka kariery i szkolenia

Poza pakietem benefitów, porównywalnym z tym oferowanym w dużych przedsiębiorstwach handlowych, przemysłowych czy produkcyjnych, jak bezpłatna prywatna opieka medyczna czy ubezpieczenie na życie, dofinansowania do świadczeń pracowniczych, młodzi pracownicy mogą liczyć na wsparcie firmy w zdobyciu dodatkowych uprawnień i umiejętności. Seris Konsalnet prowadzi szereg programów szkoleniowych dla pracowników, w tym m.in. kurs na pilota dronów używanych w ochronie, pomoc przy realizacji kursu na stewarda, na pracownika służby informacyjnej, kursu na ochronę imprez masowych, kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej czy zdobycie uprawnień na broń obiektową.

Zaczynając pracę w Seris Konsalnet jako niewykwalifikowany młody kandydat w ciągu 5 lat można awansować z pracownika ochrony bez kwalifikacji do menadżera, zdobywając po drodze nowe kompetencje i umiejętności. Taka ścieżka kariery pozwala na wzrost wynagrodzenia nawet o 50%.

Struktura zatrudnienia w Seris Konsalnet jest dzisiaj bardzo demokratyczna. Pod względem wieku najmłodsi pracownicy trzydziestokilkuletni stanowią 25%, pracownicy w wieku powyżej 50 lat – 50%, a najstarsi – 25%. Dużą część pracowników firmy stanowią kobiety, bo aż 21%.

Kogo i gdzie dzisiaj szukamy

Spośród 25 otwartych procesów rekrutacyjnych, Seris Konsalnet poszukuje kandydatów na następujące stanowiska:

  • Operator Centrum Monitorowania Alarmów w Warszawie Menadżer Ochrony w Warszawie
  • Specjalista ds. Kadr oraz Młodszy Specjalista ds. Kadr w Warszawie i Łodzi.
  • Specjalista CRM w Warszawie
  • Projektant Instalacji Teletechnicznych w Warszawie
  • Technik/Instalator systemów zabezpieczeń w Bydgoszczy
  • Technik Obsługi Obiektu w Warszawie
  • Operator Kontroli Bezpieczeństwa w miejscowościach: Pyrzowice, Przecław, Nowa Wieś Wrocławska, Zakrzewo

Więcej informacji o warunkach zatrudnienia w Seris Konsalnet znajduje się na stronie https://konsalnet.pl/o-firmie/praca/ .

* - Na podstawie danych z Grant Thornton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie