Miasto się wyprzedaje

Izabela KOZAKIEWICZ [email protected]
Miasto się wyprzedajeMiasto podejmuje trzecią próbę sprzedaży dawnej siedziby szkoły plastycznej przy ulicy Kilińskiego.
Miasto się wyprzedajeMiasto podejmuje trzecią próbę sprzedaży dawnej siedziby szkoły plastycznej przy ulicy Kilińskiego. Tadeusz Klocek
Samorządowe budynki i działki w Radomiu idą pod młotek. Nie zawsze udaje się znaleźć właściciela podczas pierwszego przetargu

Kolejną próbę sprzedaży dawnego plastyka podejmuje magistrat w Radomiu. Znowu fiaskiem zakończyła się sprzedaż kamienicy Deskurów. Miejski nie jest już za to szpital przy ulicy Zielonej.
Miasto sprzedaje nieruchomości, które stoją puste, nie ma pomysłu na ich zagospodarowanie, albo pieniędzy na ich remont i utrzymanie. Przykładem jest kamienica Deskurów.

ZABYTEK BEZ KUPCÓW

Ta kamienica to tak naprawdę kompleks dwóch budynków wraz z oficynami, razem tworzą kwartał ograniczony ulicami Rwańską i Grodzką oraz Rynkiem i placem kościoła Farnego. Całość jest na liście zabytków. Od 2005 roku kamienice stoją puste. Lokatorów wysiedlono kilka lat temu ze względu na bardzo zły stan techniczny nieruchomości

Miasta na kosztowny remont nie stać, prywatnego inwestora z gotówką też nie widać. Budynki się sypią. Kilka dni temu magistrat ogłosił kolejny przetarg. Cena została obniżona do 1,2 miliona złotych. Nabywca zapłaciłby jednak tylko połowę. Zgodnie z zapisami ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami na zabytkowe obiekty przysługuje 50 procentowa bonifikata. Mimo wszystko chętnych nie ma. Postępowanie zostało unieważnione, bo nie wpłynęła żadna oferta. Miasto nie zrezygnuje i po raz kolejny będzie próbowało znaleźć nabywcę na kamienicę Deskurów.

PLASTYK W PRZETARGU

Po raz trzeci Urząd Miejski ogłosił przetarg na sprzedaż dawnej siedziby szkoły plastycznej. Chodzi o budynek vis a vis liceum Kochanowskiego przy ulicy Kilińskiego. Budynek od kilku lat stoi pusty.
Miasto szuka nabywcy na działkę o powierzchni w sumie około 2,5 tysiąca metrów kwadratowych oraz trzykondygnacyjny budynek szkoły wraz z dwiema oficynami. Powierzchnia użytkowa budynku to blisko 2 tysiące metrów kwadratowych.

Przeprowadzona była nowa wycena, poprzednia bowiem straciła ważność. Za budynek wraz z działkami urzędnicy chcą 2 miliony 976 tysięcy 600 złotych.

Część nieruchomości wpisana jest do rejestru zabytków, całość jest w strefie ochrony konserwatorskiej. Nowy właściciel i w tym przypadku może liczyć na 50 procentową bonifikatę za tę część nieruchomości, która jest zabytkiem.

SZPITAL SPRZEDANY

Nowych właścicieli ma za to dawny szpital przy ulicy Zielonej na Zamłyniu. Kiedyś mieścił się tam Sanepid. Po jego wyprowadzce budynek stał pusty. Pod młotek poszła też działka i dwa inne stojące na niej budynki. Sprzedaż powiodła się za drugim razem. Cena wywoławcza była określona na 698,5 tysiąca złotych. Dwie kupujące go kobiety zaproponowały 700 tysięcy złotych.

Pod młotek poszedł też dawny internat przy ulicy Uniwersyteckiej. Wcześniej całość użytkowała między innymi działająca tam filia lubelskiego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

Miasto sprzedaje działkę, dwukondygnacyjny budynek główny i parterowy budynek sportowy. Całość została wyceniona na 1,5 miliona złotych. Na oferty Urząd Miejski czeka do 12 września tego roku.

Izabela KOZAKIEWICZ
[email protected] 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom