Kulinarne świętowanie niepodległości

Materiał informacyjny Tydzień Kuchni Polskiej
Tydzień Kuchni Polskiej to okazja do wspólnego świętowania niepodległości. Poprzez biało-czerwone dania restauratorzy zabiorą gości w podróż po wcześniej znanych, ale w wielu przypadkach zapomnianych smakach. W tym roku akcja rozpocznie się 11 i potrwa do 20 listopada. Podczas tegorocznej edycji zostanie udostępniony system rezerwacyjny, który umożliwi wcześniejsze zaplanowanie wizyty w konkretnym lokalu.

**

Tydzień Kuchni Polskiej to wydarzenie mające na celu promocję patriotyzmu kulinarnego oraz wspieranie lokalnych restauracji. Odbywa się od 2018 roku w ramach jednego z kluczowych programów odpowiedzialności społecznej MAKRO – Polskich Skarbów Kulinarnych. Jest on skierowany nie tylko do restauratorów, ale także do każdego, kto chciałby wesprzeć rodzimą kuchnię.

Jak co roku, podczas trwania Tygodnia Kuchni Polskiej z okazji Święta Niepodległości, restauracje przygotowują 3-daniowe biało-czerwone menu. Goście będą mogli spróbować przystawki lub zupy, dania głównego i deseru, a cena zostanie ustalona przez lokal: 69 zł, 99 zł lub 119 zł. Chociaż lista dań różni się w zależności od regionu, wszystkie potrawy łączy akcent flagi.

Nowością w tegorocznej edycji jest udostępnienie systemu rezerwacyjnego, dzięki któremu osoby chętne do udziału w akcji będą mogły z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować konkretny termin wizyty w lokalu. Jak wskazuje Paweł Koperek, Menedżer ds., klientów HoReCa, „ jednym z wyzwań stojących przed gastronomią jest marnowanie żywności. Jako organizator Tygodnia Kuchni Polskiej, a zarazem partner wspierający branżę HoReCa, chcieliśmy za pomocą innowacyjnego rozwiązania zapobiec temu zjawisku. Od teraz restauratorzy na podstawie danych z systemu będą mogli przygotować odpowiednią liczbę dań. Daje to również dodatkowe możliwości uczestnikom, którzy będą mogli udać się do wybranego lokalu bez obawy o brak miejsc.”

Lista restauracji biorących udział w akcji pojawi się na stronie: www.tydzien-kuchni-polskiej.pl, a o szczegółach firma będzie informować w swoich mediach społecznościowych. Zapraszamy do udziału!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie