Kredyty hipoteczne. Ranking najlepszych sierpniowych ofert

Jacek Szydłowski, Invigio
pieniądze na własne mieszkanieBanki oferują kredyty hipoteczne na promocyjnych warunkach. W zamian musimy jednak wykupić dodatkowe produkty.
pieniądze na własne mieszkanieBanki oferują kredyty hipoteczne na promocyjnych warunkach. W zamian musimy jednak wykupić dodatkowe produkty. Jacek Szydłowski
W najnowszym rankingu kredytów hipotecznych zaszły spore zmiany. Deutsche Bank, dotychczasowy lider zestawienia zakończył promocję z zerową marżą. W rankingu króluje Bank Ochrony Środowiska, który awansował aż o siedem pozycji.

Zestawienie dziesięciu najciekawszych ofert przygotowali eksperci firmy Invigio. Ranking dotyczy aktualnych promocji i ofert specjalnych. Analitycy zbadali również zdolność kredytową przeciętnego klienta, a także tradycyjnej rodziny „2+2".

Zdolność kredytowa Polaków

Według najnowszych danych GUS, przeciętna polska pensja wynosi obecnie około 3712 zł brutto. Daje to około 2653 zł na rękę. To oznacza, że osoba, która nie ma żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 198 452 zł kredytu. Maksymalna rata, jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1303 zł w przypadku kredytu w złotych. Skromny limit na karcie kredytowej, czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu obniżają zdolność kredytową. Nadal jednak można pożyczyć średnio 150 000 zł.

To oferta dla singla. Para z dwójką dzieci, z dochodami na poziomie 5306 zł może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 419 749 zł. Oczywiście, o ile nie ma innych zobowiązań. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, który wynosi 7536zł, za tę kwotę kredytu można kupić 55 metrowe mieszkanie. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu sprawią, że rodzina będzie mogła pożyczyć nieco ponad 371 000 zł.

Najciekawsze oferty kredytów hipotecznych w złotych

Analitycy sprawdzili propozycje dla klienta w wieku 30 lat, który szuka kredytu na mieszkanie o powierzchni 45 m2 i wartości 250 000 zł. Kredyt wyniesie 200 000 zł i będzie spłacany przez 30 lat.

W najnowszym rankingu nastąpiła zmiana rozkładu sił. Deutsche Bank zakończył promocję z zerową marżą w pierwszym roku kredytowania. Jednocześnie lekko podniósł marżę w standardowej ofercie. W efekcie bank nie tylko oddał pozycję lidera, ale i wypadł z rankingu. Z kolei oferta banku Credit Agricole, w ubiegłym miesiącu obecna na miejscu drugim, teraz uplasowała się na dziewiątej pozycji zestawienia.

Liderem sierpniowego rankingu jest Bank Ochrony Środowiska. Oferta banku – oparta o promocyjną marżę 0,75 proc. jest skierowana do klientów, którzy posiadają lub otworzą konto w banku wraz z deklaracją wpływów z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 3000 zł. Do tego należy wykupić ubezpieczenie do konta, nabyć kartę kredytową oraz wykupić ubezpieczenie nieruchomości lub od utraty pracy. Pozostałe banki również uzależniają skorzystanie z promocji od wykupienia dodatkowych produktów. Propozycja BOŚ dotyczy kredytów wyższych niż 150 000 zł. Niska marża obowiązuje tylko w pierwszym roku kredytowania.

Drugie miejsce należy do BNP Paribas. Promocyjna marża jest tutaj oferowana m.in. w zamian za konto w banku z deklaracją miesięcznych wpływów, oraz ubezpieczenie na życie. Promocyjna marża jest oferowana na okres pierwszych pięciu lat kredytowania. W kolejnych latach wzrośnie do poziomu 1,25 proc. Dodatkowo, bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu.

Trzecią pozycję zajął bank ING. Aktualnie nie stawia on klientom wygórowanych wymogów. Aby zaciągnąć kredyt oparty o promocyjną marżę – 1 proc. wystarczy posiadać lub otworzyć konto w banku. Bank pobierze prowizję w wysokości 2,9 proc. Jest również możliwość uzyskania kredytu bez prowizji, ale kosztem wyższej o 0,6 proc. marży.

Na czwartym miejscu uplasował się Alior Bank. Jego klienci mogą liczyć na promocyjną marżę w wysokości 1,1 proc., jeśli wykupią ubezpieczenie na życie na okres 5 lat. Zakup polisy zwalnia klientów również z konieczności opłacania prowizji z tytułu udzielenia kredytu.

Miejsce piąte zajmuje bank PKO BP, który oferuje promocyjną marżę w wysokości 1,2 proc. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu w przypadku klientów, którzy otworzą konto i wykupią ubezpieczenie od utraty pracy na okres 4 lat.

Szósta pozycja należy do Citibanku Handlowego. Tu również możemy liczyć na kredyt z marżą 1,2 proc. Oferta dotyczy klientów, którzy otworzą konto, zadeklarują regularne wpływy oraz nabędą kartę kredytową. Dodatkową zachętę stanowi brak prowizji za udzielenie kredytu.

Siódme miejsce w rankingu Invigio zajmuje bank BGŻ. Proponuje on kredyt oparty o marżę w wysokości 1,25 proc. oraz 1,5 proc. prowizję. Kredyt jest dedykowany osobom, które otworzą konto w banku (Plan Aktywny), wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 2 000 zł oraz nabędą kartę debetową i kredytową. Wysokość prowizji może zostać obniżona nawet do poziomu 0 proc. przy wykupie pakietu ubezpieczeń AVIVA.

Na miejscu ósmym uplasował się Eurobank. Oferuje promocyjną marżę klientom, którzy otworzą konto wraz z deklaracją regularnych wpływów z tytułu wynagrodzenia oraz wykupią oferowane ubezpieczenie na życie obejmujące cały okres kredytowania. W przypadku tej oferty istnieje możliwość obniżenia prowizji do 0 proc., przy jednoczesnym wzroście marży o 0.30 proc.

Miejsce dziewiąte sierpniowego zestawienia należy do Credit Agricole. Bank oferuje kredyt z marżą 1,3 proc. Promocja skierowana jest do klientów, którzy otworzą konto, zadeklarują regularne wpływy z tytułu wynagrodzenia, skorzystają z opcji automatycznego pobierania raty z konta oraz nabędą ubezpieczenie na życie oferowane przez bank. Dodatkowo trzeba się liczyć z 2 proc. prowizją.

Ranking zamyka oferta banku Millennium. Oferuje on promocyjną marżę w wysokości 1,39 proc. oraz 1 proc. prowizję. W zamian należy otworzyć konto i nabyć kartę debetową. Dodatkowym wymogiem, jakiego należy spodziewać się ze strony banku będzie wykupienie ubezpieczenia na życie. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom