Kredyt hipoteczny najlepiej wziąć z pomocą eksperta, czy samodzielnie?

Artykuł sponsorowany mfinanse.pl
Od wielu już lat marzysz o własnym mieszkaniu i w związku z tym zaczynasz rozeznawać się w temacie kredytów hipotecznych? Jeśli jesteś dopiero na początku drogi do jego uzyskania stopniowo wdrażasz się w trudną i zawiłą dla laika nomenklaturę bankową, by zrozumieć zawiłości procesu ubiegania się o hipotekę, czas pomyśleć o skorzystaniu ze wsparcia eksperta. Dla kogo kredyt z ekspertem będzie dobrym rozwiązaniem? Na czym polega wsparcie takiego fachowca?

Kim jest ekspert kredytowy?

Ekspert finansowy to osoba, która w ramach codziennych obowiązków pomaga potencjalnym kredytobiorcom jak najlepiej zrozumieć zawiłości dotyczące procesu kredytowego, tłumaczy wszystko, co z nim związane, a następnie wspiera w wyborze najlepszej oferty i w końcu – w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Tym, co wyróżnia dobrego eksperta kredytowego jest obszerna i aktualna wiedza, a także dostęp do narzędzi (np. specjalistycznych kalkulatorów) oraz bieżących ofert i promocji w różnych bankach. Decydując się na kredyt hipoteczny i współpracę z ekspertem można liczyć na pomoc w określeniu swoich możliwości kredytowych, zdolności kredytowej i innych, kluczowych kwestiach.

Kredyt z ekspertem – łatwiejsze zrozumienie procesu kredytowego

Jeśli coraz poważniej myślisz o wzięciu kredytu hipotecznego, koniecznie rozważ kwestię współpracy z ekspertem zwłaszcza, że droga do złożenia wniosku i podjęcia ostatecznej decyzji jest złożona i składa się z wielu, często skomplikowanych etapów. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że na rynku działają różne instytucje finansowe oferujące kredyty hipoteczne. W rezultacie dostępne oferty niekiedy diametralnie się od siebie różnią, a poszczególne banki mogą nieco inaczej podchodzić do kwestii akceptacji dochodu, liczenia zdolności kredytowej i weryfikacji nieruchomości, którą planuje kupić potencjalny kredytobiorca. Co więcej, ostatni rok pokazał, jak szybko może zmieniać się rynek kredytów hipotecznych – doświadczony ekspert musi być na bieżąco z wiedzą na ten temat, by móc jak najlepiej doradzić i pomóc wybrać najlepszą ofertę. Dla przeciętnego Kowalskiego porównanie poszczególnych ofert kredytów (rankingi są ogólnodostępne, a przykładowy znajdziesz na https://mfinanse.pl/ranking-kredytow-hipotecznych/), wiedza na które parametry kredytu warto zwrócić uwagę czy jak postępować krok po kroku, by domknąć kwestie formalne może być więc nie lada wyzwaniem. Warto więc zaufać ekspertowi, który pomoże w zrozumieniu, uporządkowaniu i wybraniu najlepszego rozwiązania.

Kredyt z ekspertem – zalety współpracy

Wiesz już, że dobry, doświadczony ekspert ma obszerną, specjalistyczną i aktualną wiedzę z zakresu hipotek oraz może w przystępny sposób wytłumaczyć Ci zawiłości całego procesu kredytowego.

Dodatkowe korzyści wynikające ze współpracy z ekspertem kredytowym to m.in.:

  • aktualność danych i ofert w bankach – banki regularnie zmieniają swoje oferty kredytowe i warunki cenowe, dlatego warto być z nimi na bieżąco. Eksperci kredytowi mają dostęp do najnowszych ofert, niemal natychmiast wiedzą o zmianach i cały czas mają „rękę na pulsie”, dzięki czemu są świetnym źródłem aktualnej wiedzy. Współpracując z ekspertem można zatem uniknąć nagłych zaskoczeń związanych choćby z pogorszeniem warunków cenowych czy zmian w prawie, które mogłyby mieć potencjalnie istotny wpływ na Twój kredyt hipoteczny;
  • oszczędzasz czas – współpraca z ekspertem kredytowym to realna oszczędność czasu, który bez takiej pomocy należałoby poświęcić choćby na rozeznanie się w ofertach kredytowych banków. Zamiast odwiedzać oddziały banków, wystarczy więc skontaktować się z ekspertem, który ma najświeższą wiedzę z zakresu hipotek i pomoże Ci w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, rozwieje ewentualne wątpliwości oraz wesprze w złożeniu wniosków do banków z najciekawszymi ofertami. Zazwyczaj eksperci są wsparciem również na etapie kompletowania niezbędnej dokumentacji, znają wewnętrzne procedury poszczególnych instytucji i biorą na siebie kontakt np. z przedstawicielami banków;
  • oszczędzasz pieniądze – pomoc eksperta w wielu przypadkach pozwala zaoszczędzić pieniądze – nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wystarczy trafna analiza ofert, fachowa wiedza, rozeznanie w czasowych promocjach bankowych oraz umiejętność obniżenia marży np. poprzez skorzystanie z kilku produktów jednocześnie – dla ekspertów kredytowych doradzanie w zakresie najlepszych rozwiązań to codzienna praca, która może oznaczać dla Ciebie potencjalną oszczędność dużych pieniędzy.

Skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego, który pomoże Ci dobrać najlepszą ofertę, uwzględniając przy tym Twoją sytuację życiową i finansową, indywidualne potrzeby, oczekiwania oraz wymagania. Znajdź eksperta kredytowego mFinanse na: https://mfinanse.pl/eksperci-mfinanse/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom