Każdy Dzień Na Medal – inicjatywa promująca uprawianie sportu wśród dzieci i młodzieży

Akcja specjalna Każdy Dzień na Medal
Aktywność fizyczna jest niezbędna dla dobrej kondycji i samopoczucia. Jest podstawą Piramidy Żywienia – ruch i wysiłek fizyczny powinny towarzyszyć nam każdego dnia. Sport jest szczególnie ważny dla dzieci i młodzieży, ponieważ chroni je przed skutkami siedzącego trybu życia, a także uczy wielu cennych wartości, które przydają się w dorosłym życiu. Z pomocą w promowaniu zdrowego stylu życia i tworzeniu nowych miejsc do czynnego uprawiania sportu przez najmłodszych ruszają znane firmy, tworząc partnerstwo dla krzewienia zamiłowania do sportu od najmłodszych lat. Konkurs grantowy „Każdy Dzień na Medal” to ciekawa inicjatywa, z której warto skorzystać!

W wysportowanym ciele zdrowy duch – dlaczego tak ważny jest aktywny styl życia?

Już starożytni Grecy doceniali równowagę ciała i umysłu, która płynie z uprawiania sportu. Ruch i wysiłek fizyczny dotleniają mózg i rozjaśniają umysł, a przede wszystkim pozwalają spalić nadmiar kalorii. Ta kwestia jest szczególnie ważna dla dzieci i młodzieży, których w coraz większym stopniu dotyczy problem nadwagi i otyłości. Czynne uprawianie sportu to w tych grupach wiekowych doskonały sposób na zapewnienie harmonijnego rozwoju i przy okazji rozładowania nadmiaru energii. Sport uczy również młodych ludzi takich wartości jak wytrwałość w dążeniu do celu, dyscyplina, współpraca, przyjaźń, szacunek i przestrzeganie zasad fair play. Uprawianie sportu pomaga też młodemu człowiekowi budować pewność siebie, umacnia w postanowieniach i dodaje sił w walce z codziennymi przeciwnościami. A przede wszystkim boisko, basen czy dobrze wyposażona hala sportowa to miejsca, gdzie dziecko będzie mogło poznać ciekawe formy spędzania wolnego czasu, alternatywne do wirtualnych światów. Zdecydowanie wyjdzie mu to na zdrowie!

Znane firmy łączą siły, by wspierać młodych sportowców

19 maja ruszyła wspólna akcja Procter & Gamble, Polskiej Fundacji Olimpijskiej oraz sieci sklepów Biedronka „Każdy Dzień na Medal”. Projekt ma na celu wsparcie szkół podstawowych w ich działaniach promujących sport wśród młodzieży. Wspólną ideą wszystkich partnerów jest budowanie właściwych nawyków w zakresie aktywności fizycznej u dzieci już od najmłodszych lat. Sport to nie tylko sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dla wielu młodych ludzi wybrana dyscyplina jest prawdziwą pasją, która może przerodzić się w sukces nawet na skalę olimpijską! Zamiłowanie do sportu warto podsycać i kształtować od najmłodszych lat. Aby tak się stało, konieczne są profesjonalne przestrzenie do czynnego uprawiania sportu, do których dostęp mają dzieci i młodzież nie tylko z dużych aglomeracji, ale także mniejszych miejscowości. Dobrym rozwiązaniem jest wzięcie udziału w konkursie grantowym „Każdy Dzień na Medal”. Do zdobycia jest dofinansowanie nawet do 60 tysięcy złotych na projekt dotyczący rozwijania sportowych pasji! A na grant w tej wysokości mają szanse po dwie szkoły w każdym województwie! Szczegóły konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie: https://www.everydayme.pl/dziennamedal. Wspieranie i praktyczne wdrażanie idei sportowego stylu życia już u kilkulatków to ważna sprawa – zrobić to można, oferując maluchom atrakcyjne zajęcia sportowe, niezbędny sprzęt oraz bezpieczne, profesjonalne miejsca do aktywności sportowej.

Także Ty możesz wesprzeć młodych sportowców!

Młodych sportowców może wesprzeć każdy, kto w okresie trwania kampanii wybierze w sieci sklepów Biedronka produkty P&G. Akcją objęte są marki Always, Naturella, Oral-B, Blend-a-Med, Head&Shoulders, Pantene, Old Spice, Gillette, Ariel, Lenor, Vizir, Pampers, Discreet i Fairy. Część funduszy zebranych z ich sprzedaży zostanie przekazana przez Polską Fundację Olimpijską w postaci grantów na realizację zgłoszonych przez szkoły podstawowe projektów sportowych.

Do akcji mogą dołączyć wszystkie szkoły podstawowe w Polsce. Projekt „Każdy Dzień na Medal” podzielony jest na dwie fazy. Od 19 maja do 16 czerwca szkoły mogą zgłaszać projekty dotyczące rozwijania sportowych pasji, na które chciałyby otrzymać dofinansowanie. Formularz zgłoszeniowy do programu dostępny jest na stronie: http://dziennamedal.pl. Drugi etap (od 7 lipca do 4 sierpnia) to ogólnie dostępne głosowanie na najlepszy projekt. 33 szkoły, które zwyciężą w głosowaniu, otrzymają grant w wysokości do 60 000 PLN. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona do 14 sierpnia 2022.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie