Jakie oświetlenie do sali konferencyjnej wybrać?

Materiał informacyjny Azzardo
Azzardo
W miejscu pracy oświetlenie bywa naprawdę istotne, nie tylko ze względu na restrykcyjne przepisy BHP. Dobrze dopasowane lampy wpływają pozytywnie na komfort działania, a także stają się efektownym dopełnieniem aranżacji pod względem wizualnym.

Jakie produkty oświetleniowe wybrać do sali konferencyjnej? O czym pamiętać, by stworzyć idealne warunki? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Oświetlenie sali konferencyjnej – do czego przydają się lampy?

Sale konferencyjne wykorzystuje się do organizowania spotkań wewnętrznych zespołu lub przyjmowania kontrahentów. Również w nich organizuje się szkolenia i oczywiście konferencje.

Takie pomieszczenie musi być zatem w pełni wygodne i zapewniać maksymalny komfort podczas prowadzenia ważnych rozmów biznesowych. Olbrzymią w tym rolę odgrywa perfekcyjnie zaplanowany system oświetleniowy.

Powinien się on składać z kilku typów opraw, co zapewnia pełną wygodę i swobodę wykonywania różnych zadań. Podstawą są oczywiście lampy główne, oświetlające całe pomieszczenie. Oprócz nich, często stosuje się oświetlenie boczne, które doświetla wnętrze i przydaje się, gdy niezbędne jest mniejsze natężenie światła w sali. Niekiedy warto też wprowadzić lampy dekoracyjne, których szeroki wybór oferuje choćby Azzardo, by dopełnić aranżację, zbudować przyjemny klimat do prowadzenia biznesu, a także zadbać o spójną, elegancką przestrzeń, wpisującą się w założenia wizerunkowe firmy.

Lampy w sali konferencyjnej – jakie lampy wykorzystać?

Jakie typy lamp stosuje się w salach konferencyjnych? Wszystko zależy od specyfiki miejsca oraz indywidualnych potrzeb biznesowych, do których dostosowuje się system oświetleniowy.

Najczęściej sięga się jednak po lampy sufitowe (nieco rzadziej wiszące), które stanowią trzon oświetlenia w pomieszczeniu. Ciekawą opcją są praktyczne reflektory, montowane na szynoprzewodach, dające możliwość regulowania kąta świecenia, by jeszcze lepiej dopasować warunki do danej chwili.

Jako oświetlenie uzupełniające zazwyczaj pojawiają się kinkiety, czyli efektowne lampy ścienne, dopasowane wizualnie nie tylko do pozostałych opraw, ale też do całego wyposażenia sali.

Oświetlenie dekoracyjne to temat niezmiernie szeroki. Choć teoretycznie w biurze kwestie estetyczne nie są kluczowe, jednak warto zadbać o to, by miejsce konferencyjne było reprezentacyjne i eleganckie – w końcu świadczy o renomie firmy. Lampy naprawdę się do tego przydają.

Oprócz efektownych opraw sufitowych, ściennych i stojących, można również zdecydować się na niepozorne taśmy LED. Dzięki nim da się podświetlić sufit lub inne elementy architektoniczne, a także ciekawie doświetlić meble, w tym choćby stylowe komody od DomIDeko.pl, by uzyskać szczególnie ciekawe efekty i dopełnić wnętrze.

Sterowanie oświetleniem w salach konferencyjnych – najskuteczniejsze rozwiązania

W wielu firmach do oświetlenia wnętrz stosuje się nowoczesne źródła światła LED. Są to produkty niezawodne, energooszczędne, o dużej żywotności. Część z nich pozwala również na zdalne sterowanie oświetleniem, przy pomocy np. pilota lub aplikacji.

W ten sposób można nie tylko włączać i wyłączać poszczególne punkty świetlne i całe zespoły oświetleniowe, ale także regulować natężenie i temperaturę barwową światła, co bywa przydatne do realizowania różnych zadań w salach konferencyjnych.

Ponadto, inteligentne lampy i źródła światła do biura to szansa na optymalizację wydatków. Jest to możliwe nie tylko dzięki mniejszemu poborowi energii elektrycznej przez diody LED, ale także za pośrednictwem aplikacji, która nieustannie kontroluje zużycie prądu przez poszczególne lampy. W ten sposób łatwo zlokalizować najmniej wydajne urządzenia oraz mieć pełną kontrolę nad kosztami oświetlenia w miejscu pracy.

Lampy do pomieszczeń konferencyjnych – rozwiązania praktyczne i estetyczne

Oświetlenie w salach konferencyjnych zapewnia komfort pracy, buduje nastrój oraz współtworzy wizerunek danego przedsiębiorstwa. Warto stawiać na rozwiązania funkcjonalne i estetyczne zarazem, by miejsce do działania zawsze odpowiadało wszystkim potrzebom i oczekiwaniom pracowników i zapraszanych do biura gości.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie