Jaka parownica do ubrań jest najlepsza? Ranking parownic 2022

Laura Kszczanowicz
Potrzebujesz szybko wyprasować koszulę? Rozwiązaniem jest parownica do ubrań. Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić uwagę.
Potrzebujesz szybko wyprasować koszulę? Rozwiązaniem jest parownica do ubrań. Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić uwagę. GettyImages
Wiele osób nie wyobraża sobie chodzenia w niewyprasowanych ubraniach. Część z nas musi je prasować, ponieważ na co dzień pracuje w biurze lub innym miejscu, w którym panuje ściśle określony dress code (zgodnie z którym, trzeba chodzić w pracy np. w koszuli). Korzystanie z tradycyjnego żelazka jest stosunkowo prostym, ale nie pozbawionym wad rozwiązaniem. Do kompletu potrzebujemy zajmującej miejsca deski do prasowania, a nawet lekko zabrudzone żelazko może zrujnować nasze ubrania na zawsze. Czy parownica do ubrań jest więcej lepszym wyborem? Niewątpliwie, warto rozważyć zastąpienie nią żelazka. Ale jaką wybrać?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów

5. OK. OSIB 1220 PL

Ta parownica do ubrań, dostępna w niskiej cenie jest wyposażona w spory zbiornik na wodę o pojemności aż 250 ml. Dodatkowym jej elementem jest szczotka, którą można zamontować na urządzeniu, aby usunąć z ubrań zanieczyszczenia. Parownica ta jest niedroga, prosta w użyciu i wytrzymała.

4. RAVEN EPA002B

Parownica marki Raven także nagrzewa się w zaledwie 25 sekund. Ten model wytwarza ciągły strumień pary do 25 g/min. Dzięki zbiorniczkowi o pojemności 130 ml spokojnie zdążysz wyprasować kilka koszul lub innych sztuk ubrań. Urządzenie jest niewielkie i lekkie (waży tylko 900 gramów), co gwarantuje swobodę prasowania. Możesz też zabrać je ze sobą w podróż. Parownica automatycznie się wyłącza pod 45 sekundach od momentu, w których w zbiorniku skończy się woda lub po 8 minutach od zaprzestania jej używania.

3. TEFAL Pure TEX DT9530

Ta parownica ma specjalną nakładkę, której jedna strona wychwytuje kłaczki i włosy, a druga pomaga usunąć zabrudzenia oraz kurz. Można wybrać niższy wyrzut pary o mocy 30 g/min, żeby wyprostować delikatne zagniecenia lub o mocy 90 g/min do tych trudniejszych zagnieceń. Urządzenie służy do:

  • dezynfekcji,
  • prasowania,
  • czyszczenia,
  • perfumowania.

Parownica marki Tefal ma ekspresowe tempo nagrzewania-osiąga odpowiednią temperaturę już w 25 sekund. Pady (nakładki) można prać ręcznie. Urządzenie ma funkcję automatycznego wyłączania się po 8 minutach spoczynku.

2. PHILIPS STEAMER ComfortTouch Advanced GC576/60

Ta parownica do ubrań wykorzystuje technologię AirStretch. Strumień powietrza naciąga ubranie, lepiej je wygładzając. Urządzenie bardzo szybko się nagrzewa. W nawet 45 sekund od włączenia jest gotowe do pracy, po czym utrzymuje stały wyrzut pary do 42 g/min. Wbudowany, stabilny wieszak ułatwia prasowanie z wykorzystaniem jednego z pięciu różnych poziomów pary (zaprogramowanych do prasowania różnych tkanin). Jedyna wada urządzenia, to wielkość. Zajmuje sporo miejsca w porównaniu do ręcznych parownic.

1. Aeno GS2

To całkiem tanie urządzenie dla osób, które nie chcą przepłacać. Jest proste w użyciu, a prasowanie nim ubrań nie zajmuje dużo czasu. Nagrzewa się w ciągu 40 sekund, a jego pojemność wystarczy na 12 minut pracy. Ta parownica do ubrań jest odpowiednia do wszelkiego rodzaju tkanin, nawet tych delikatnych. Wydzielana przez nią para osiąga temperaturę 145 stopni Celsjusza, dzięki czemu przepuszczając ją przez ubrania, jednocześnie je dezynfekujesz i odświeżasz. Urządzenie jest niewielkie, więc można łatwo zabrać je ze sobą w podróż.

Szybko i łatwo pozbądź się zagnieceń!

Materiały promocyjne partnera

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Polecane oferty

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom