Dotacje ZUS na zakup podnośników – ogólne warunki

Materiał informacyjny gutlift.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kojarzy się przedsiębiorcom głównie z płatnością comiesięcznych składek. Tymczasem od kilku lat przez tę instytucję przyznawane są dotacje do nowego podnośnika koszowego i innych urządzeń. Uzyskanie pomocy finansowej może nieco zmienić sposób postrzegania ZUS-u, jednak celem akcji jest coś innego – poprawa bezpieczeństwa i zdolności do pracy.

Zacznijmy od ogólnych założeń programu dotacji ZUS. Dofinansowania mają być przeznaczone na maszyny, konstrukcje i rozwiązania, które w efekcie poprawią bezpieczeństwo. Mają też wpłynąć na utrzymanie zdolności do pracy płatników składek przez cały okres ich aktywności zawodowej. W związku z tym można uzyskać między innymi dotacje ZUS na zakup podestów ruchomych, podnośników, a także zwyżek. Kwota dotacji może być wykorzystana również na usługi doradcze świadczone w tym zakresie.

Górna granica wartości dotacji to nawet 300 tysięcy złotych dla każdej firmy. Maksymalnie może ona stanowić jednak 80% wartości całej inwestycji, a zatem inwestor ponosi minimalne koszty własne. Taka suma sprawi, że zakup podnośnika okaże się znacznie łatwiejszy i osiągalny dla przedsiębiorstwa.

dofinansowanie-zus-na-zakup-maszyny

Czy można wykorzystać dotacje ZUS na zakup podnośników?

Regulamin dopłat jest przygotowany w taki sposób, że pozostawia wiele swobody przedsiębiorcom w zakresie wyboru obiektu dofinansowania. Pieniądze mogą być wykorzystane do poprawy warunków pracy, a zatem jakości oświetlenia, ograniczenie hałasu, a nawet zabezpieczenie krawędzi w miejscach niebezpiecznych.

Dopłaty obejmują też inwestycje w dowolne maszyny do prac wysokościowych. Można zatem przeznaczyć dotacje ZUS na zakup podnośników koszowych, wózków widłowych, zwyżek, podnośników nożycowych i wielu innych maszyn. Trzeba tylko wykazać, że te działania inwestycyjne mają na celu poprawę bezpieczeństwa i jakości pracy. ZUS przewiduje tylko dotacje do nowego podnośnika koszowego, a także maszyn, które będą w pełni sprawne i optymalnie zaspokoją potrzeby obiektu.

pieniadze-na-zakup-maszyny-dotacje

Jak uzyskać dotacje ZUS na zakup podestów ruchomych i maszyn do prac wysokościowych?

Pierwszym krokiem po dotacje ZUS na zakup podnośników dla firm, które mogą ubiegać się o dodatek, jest wybór potrzebnej maszyny. Ułatwi to oszacowanie kosztów przedsięwzięcia, a także uzyskanie odpowiednich środków finansowych. Podczas procesu wyboru odpowiedniego sprzętu warto udać się do firmy, która ma bogate doświadczenie w wynajmie i handlu zwyżkami.

dotacje-na-zakup-maszyny

Po dokonaniu wyboru dalsza droga w uzyskaniu dotacji do nowego podnośnika koszowego jest już bardzo prosta. Wystarczy złożyć wniosek do ZUS-u, w którego opracowaniu może pomóc specjalista do spraw BHP. Należy szczegółowo opisać, w jaki sposób maszyna wpłynie na bezpieczeństwo pracy, a także, dlaczego właśnie te cechy są ważne. Po złożeniu wniosku pozostaje jedynie czekać na odpowiedź ZUS, a przy pozytywnym rozpatrzeniu konieczne będzie podpisanie specjalnej umowy.

Firma GUTLIFT zajmuje się wynajmem i handlem podnośników od prawie 20 lat, a jej pracownicy są w stanie pomóc przy wyborze maszyny, która dopasuje się do charakteru planowanej pracy. O ofercie GUTLIFT znaleźć można szeroki wybór maszyn o rozmaitych parametrach, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Wszystkie pochodzą od znanych i cenionych producentów i objęte są gwarancjami. Sprawdź ofertę GUTLIFT: https://gutlift.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom