Ceramiczne kominki dachowe – skuteczna wentylacja i odpowietrzanie instalacji sanitarnej

Materiał informacyjny CREATON
Kominki dachowe stanowią istotną część systemu wentylacji pomieszczeń oraz odpowietrzania domowych instalacji sanitarnych. Odpowiednio zaprojektowane rozwiązania – takie jak na przykład kominki ceramiczne SIGNUM marki CREATON – pozwalają uniknąć dotkliwych problemów, które może powodować wilgoć.

Skuteczna wentylacja i odpowietrzanie instalacji sanitarnej to ważne kwestie, na które każdy inwestor powinien zwrócić szczególną uwagę. To one zapewniają, że w domu nie gromadzi się nadmiar pary wodnej, mający szkodliwy wpływ na konstrukcję budynku. Prawidłowy obieg powietrza bezpośrednio przekłada się również na zdrowie i samopoczucie lokatorów. Kiedy wybieramy instalacje odpowiadające za wentylację, musimy więc postawić na produkty wyróżniające się najwyższą jakością.

SIGNUM – kominki dachowe o wielu zaletach

Zadaniem ceramicznego kominka dachowego jest zapewnienie (w zależności od przeznaczenia) odpowiedniej wentylacji pomieszczeń lub skuteczne odpowietrzanie instalacji sanitarnej, przy zachowaniu maksymalnej szczelności dachu. Równocześnie powinien cechować się wytrzymałością i odpornością na działanie promieni słonecznych oraz mrozu. Pod kątem estetycznym najlepiej sprawdzają się natomiast modele spójne kształtem, kolorystyką i powierzchnią z dachówką podstawową.

Wszystkie wymienione warunki spełniają ceramiczne kominki SIGNUM z oferty CREATON. Kompleksowe systemy dachowe tej marki opierają się na produktach o różnych średnicach: Ø 100 mm, Ø 125 mm, Ø 150 mm oraz Ø 200 mm.

*

Kominki ceramiczne SIGNUM dostępne są w zestawie z akcesoriami przyłączeniowymi. W efekcie szybko i precyzyjne można połączyć je z instalacją wentylacyjną lub odpowietrzającą, a sam montaż odbywa się przy zachowaniu maksymalnej szczelności. Dzięki pełnej kompatybilności wszystkich elementów ich ustawianie oraz uszczelnianie jest wyjątkowo łatwe, co przekłada się na oszczędność kosztów. Co więcej, kominki ceramiczne SIGNUM odznaczają się znakomitymi parametrami funkcjonalnymi, których nie oferują tanie rozwiązania z tworzywa sztucznego.

Kominki dachowe dostosowane do potrzeb i estetyki dachu

Wszystkie modele dachówek ceramicznych z oferty CREATON posiadają dedykowane kominki wentylacyjne i odpowietrzające.
Kominki odpowietrzające – mogą posiadać rozmiar Ø 100 mm lub Ø 125 mm. Ich zadaniem jest usuwanie gazów kanałowych, odpowietrzenie instalacji sanitarnych oraz wyrównywanie ciśnienia w rurach kanalizacyjnych. Tym samym zapewniają prawidłowe funkcjonowanie tych instalacji.

Kominki wentylacyjne (Ø 150 mm) są końcowym elementem systemu wentylacyjnego konkretnych pomieszczeń, takich jak łazienka, kuchnia lub garaż. Umożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza pomiędzy otoczeniem budynku, a jego wnętrzem.

Właściwa wentylacja pomieszczeń chroni budynek przed szkodliwym wpływem wilgoci - ma również bezpośredni wpływ na komfort oraz bezpieczeństwo lokatorów. Pragnąc o nie zadbać, musimy więc wybierać rozwiązania skuteczne i sprawdzone, bez szukania na tym polu oszczędności. Stawką są nasze zdrowie, czas oraz zainwestowane pieniądze. Warto również pamiętać o tym, że zastosowanie na dachu rozwiązań spoza oferty CREATON naraża nas na utratę gwarancji wynoszącej aż do 50 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie