Jak wycofać się z umowy z deweloperem, by nie ponieść kosztów

Z podpisanej pochopnie umowy z deweloperem można się wycofać. Na odstąpienie od umowy jest 30 dni od daty podpisania, ale wolno to zrobić tylko w określonych przypadkach. Zobacz, jak wycofać się z niechcianej umowy.
  • Budowa mieszkań

    Jeśli zerwanie umowy z deweloperem jest to niemożliwe bez ponoszenia kary umownej, możesz spróbować dogadać się z deweloperem lub znaleźć kogoś na swoje miejsce.

    MichaelGaida (Pixabay.com)

– Z umowy z deweloperem możemy się wycofać, jeśli wystąpił przynajmniej jeden z sześciu warunków: dostarczony nam prospekt informacyjny jest niezgodny z umową, deweloper nie przekazał nam prospektu, informacje zawarte w prospekcie nie są zgodne z prawdą, umowa jest niezgodna z prawem, w prospekcie nie znalazły się wszystkie informacje, które powinny lub deweloper nie przeniósł własności w określonym terminie – mówi Aleksander Skirmuntt z firmy Maxon Nieruchomości. Co ważne, za odstąpienie od porozumienia w wymienionych przypadkach nie grozi żadna kara. Natomiast deweloper musi zwrócić nam wpłacone pieniądze.

Warto przeczytać: Co należy sprawdzić, odbierając mieszkanie od dewelopera 

Źródło: infoWire.pl

W przypadku gdy nie możemy odstąpić od umowy z deweloperem, do dyspozycji są trzy rozwiązania. Jedną z możliwości, które mamy, jest dogadanie się z deweloperem i wycofanie z porozumienia na zasadach zadowalających obie strony. Druga opcja to znalezienie kogoś na nasze miejsce i zrobienie cesji umowy. Trzecią możliwością, najmniej korzystną, jest wreszcie rozwiązanie porozumienia na warunkach, które przewidziano w jego treści. Wtedy wina leży oczywiście po naszej stronie, więc musimy liczyć się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów. 

Przeczytaj poradnikLepiej kupić mieszkanie nowe, czy używane? 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: infoWire.pl
0komentarzy