Trudne plamy na ścianie - jak się ich pozbyć

Zobacz sposób na skuteczne pozbycie się trudnych, uporczywych i powracających plam na ścianie.
  • Plamy na ścianie

    Dekoral

Wystarczy chwila nieuwagi, by na ścianie pojawiły się brzydkie plamy. Jeśli ściany pomalowane są nowoczesną emulsją lateksową, to najczęściej wystarczy zmyć je, aby pozbyć się problemu. Gorzej, gdy mamy do czynienia z trudnymi zabrudzeniami np. po oleju, nikotynie czy grzybach (powstających z powodu wilgoci). Wówczas samo zmywanie lub nawet zamalowanie plamy nie rozwiąże problemu – będzie ona przebijać przez warstwę nowej farby.

Przy trudnej do usunięcia plamie można zastosować farbę izolującą. Produkty tego rodzaju skutecznie odcinają oraz neutralizują zabrudzenia, dzięki czemu nie przebijają one przez świeżą farbę. Z tego powodu są polecane szczególnie na trudne plamy m.in. po nikotynie, grzybach, zaciekach czy olejach spożywczych. 

Przeczytaj również: Malowanie ścian i sufitu krok po kroku

Pamiętajmy jednak, że sama aplikacja farby izolującej nie rozwiązuje problemu. Ponieważ równie ważne jest przygotowanie ścian. Jeśli zauważymy złuszczenia lub pęknięcia, koniecznie usuńmy je papierem ściernym. Ubytki w tynku powinniśmy wypełnić i zaszpachlować. Jeżeli na naszej ścianie jest grzyb, to w pierwszej kolejności musimy zastosować środek grzybobójczy.

Dopiero na przygotowaną do malowania ścianę nakładamy warstwę farby izolującej – dla pełnego efektu zaleca się aplikację dwóch warstw. 

Polecamy poradnik: Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Dekoral
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Ja na szczęście mam w pełni zmywalną tapetę ścienną laserową i nawet jak dzieciaki brudzą to można ją wyczyscić. Kupowałam w sklepie www.tapetuj.pl i polecam!
Jania, 07.10.2013, 11:15