Pomysły na wykorzystanie tapet w aranżacji mieszkania

Tagi:
Tapetowanie znane jest od lat, ale użycie tych oklein w niebanalnej formie wymaga wyobraźni i pomysłowości. Nie musisz oklejać tapetą całego pomieszczenia, aby twoje wnętrze nabrało nowego charakteru. Wystarczy kilka trików do osiągnięcia oryginalnej aranżacji.
 • Tapetę, która jest dekoracją ściany można też wprowadzić jako motyw wykończenia na meblach.

  Szafka w tym wnętrzu dużo lepiej się komponuje z aranżacją po dodaniu na niej motywu tapety.

  jarmoluk (Pixabay.com)
 • Tapeta na jednej ścianie w salonie

  diegodiezperez123 (Pixabay.com)
 • Dekoracja jednej ściany wykonana z tapety

  J4U (Pixabay.com)
 • Dekoracyjne paski tapety

  Amigos3D (Pixabay.com)
 • Tapeta jako dekoracja ściany w kuchni

  Fototapeta4u.pl
 • Tapeta na jednej ścianie

  jarmoluk (Pixabay.com)
 • Fototapeta na ścianie

  Fototapeta4u.pl
 • Tapeta na ścianie kąciku jadalnym

  Fototapeta4u.pl
 • Tapeta w trójkąty

  Ściana wytapetowana okładziną w trójkąty przypadnie do gustu miłośnikowi geometrycznych kształtów w aranżacji wnętrz.

  Realizacja Malwina Kuzera/Dekorian.pl

Zobacz, jak wykorzystać tapety do ożywienia mieszkania. Aranżując salon zwykle chcemy, by był modny, elegancki, ale także ponadczasowy, dlatego często aranżacje pokoju dziennego wypadają dość zachowawczo i niekiedy nudno. Jeśli także w twoim wnętrzu wszystko zostało świetnie przemyślane, ale nadal brakuje mu charakteru, tapeta jest wprost idealnym rozwiązaniem.

Dowiedz się: Jak bezbłędnie przykleić fototapetę na ścianie

Jeśli pokój dzienny jest jednocześnie jadalnią albo łączy się z kuchnią, dobrym sposobem będzie oddzielenie od siebie poszczególnych stref, np. zmieniając ich wystrój. Część jadalną możesz udekorować ścianą z fototapetą, dzięki czemu stworzysz miły kącik do wspólnych biesiad przy stole.

Miejsca za sofą pozostanie czyste i ładnie zaaranżowane, jeśli wyłożysz je ozdobną okleiną, np. przedstawiającą popularne w ostatnich sezonach motywy florystyczne. To szczególnie udana opcja dla prostych i oszczędnych wystrojów. Jeśli nie jesteś typem minimalisty, a wnętrze twojego mieszkania ozdobione jest dodatkami, możesz wykorzystać motyw tapety do stworzenia własnego dzieła sztuki. Wystarczy odpowiednio dopasowana do stylu rama i ciekawy deseń, aby nowy obraz udekorował pustą ścianę.

Zobacz równieżCzym ozdobić ściany w mieszkaniu

Możesz pójść o krok dalej i stworzyć całą galerię porozwieszanych niesymetrycznie plakatów. Rozwiązanie to szczególnie efektownie wyglądać będzie w wąskich przedpokojach, gdzie trudno o zastosowanie stojących dekoracji.

Aranżujesz kuchnię i szukasz alternatywy dla płytek ściennych?

Wykorzystaj tapetę pokrytą szkłem hartowanym do stworzenia własnego, personalizowanego wykończenia ścian wokół szafek. To doskonały pomysł dla osób poszukujących niesztampowych rozwiązań, dopasowanych do twojego stylu. Dzięki takiemu wyborowi nie musisz zamykać się na ofertę płytek, tworząc oryginalny wystrój kuchni. Oprócz standardowych tapet oraz fototapet możesz zdecydować się na własny projekt, który przygotują dla ciebie rysownicy.

Tapeta jako dekoracja w sypialni

Tapetę możesz wykorzystać również do stworzenia zagłówka w sypialni oraz ozdobienia starych, zniszczonych frontów mebli. Udekorowane efektownymi motywami wprowadzą do wnętrza ciepłą i romantyczną atmosferę w modnym stylu. Aby całość prezentowała się okazale, do renowacji wybieraj meble o intrygujących kształtach i formach. 


Tapeta w sypialni
Tapety wracają do łask, choć już niekoniecznie jako okładzina wszystkich ścian w pomieszczeniu.Fot. pracownia Plan A/Deorian

Autor: Nina Romanek
0komentarzy