Panele ze szkła w aranżacji wnętrz

Tagi:
Szklane panele można wykorzystać jako ozdobę ścian w kuchni i łazience oraz w bardziej nietypowych miejscach, takich jak sauna czy basen.
  • Szklane panele na ścianie

    Cena paneli szklanych jest wyższa od tradycyjnej glazury, jednak uzyskiwany efekt jest jej warty. Widoczny na zdjęciu projekt o wymiarach 70 na 290 cm, zrealizowany w Poznaniu, razem z montażem, kosztował 1800 złotych brutto.

    Colour Glass

Panele szklane odnajdą się również jako ozdoba salonów i sypialni. W pomieszczeniach tych mogą one zastąpić obrazy lub reprodukcje. Na szkle można umieścić swoje ulubione zdjęcie lub jedno z kilkuset propozycji dostępnych na stronie producenta paneli szklanych. Zamontowane panele można dodatkowo podświetlić. Szkło jest bezpieczne – hartowane i laminowane. Ponadto panele są odporne na zarysowania, wilgoć i wysoką temperaturę.


Panel szklany w sypialni
Dzięki panelom szklanym ciekawe zdjęcie możemy eksponować w nietypowy sposób.Fot. Colour Glass

– Połączenie podczas obróbki termicznej wielu warstw, czyli szyby hartowanej, warstwy dekoracyjnej, folii aluminiowej i spodniej warstwy zabezpieczającej z PCV lub drugiej szyby daje gwarancję wysokiej jakości – informuje Wiesław Śmigielski, właściciel firmy Colour Glass. 


Panele szklane w kuchni
Szklane panele na ścianie w kuchni łatwo utrzymać w czystości, ponieważ montowane są bez spoin.Fot. Colour Glass

Szkło z nadrukowanym zdjęciem, faktury tkaniny lub forniru drzewnego będzie również dobrze wyglądać jako blat stołu lub wypełnienie drzwi.

Szybki i czysty montaż paneli szklanych

Montaż paneli ze szkła odbywa się w bardzo krótkim czasie – ok. 1–1,5 godziny. Ponadto jest czysty i nie wymaga od nas generalnego sprzątania, jak ma to miejsce w przypadku montażu tradycyjnych płytek. 

Panele montuje się bez fug, by nie gromadziły się na nich zabrudzenia i nie namnażały mikroorganizmy. Dlatego mogą one być stosowane również w gabinetach lekarskich.


Gabinet lekarski
Certyfikat bezpieczeństwa wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie sprawia, że panele szklane można montować w miejscach wykonywania zabiegów medycznych, takich jak gabinety stomatologiczne.Fot. Colour Glass

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Panele szklane to jeden fajny pomysł , mi projektanci z DecoRoom zaproponowali taflę szkła, a pod nią motywy ze zdjęciami moich pociech. efekt rewelacyjny, a i wymienić kiedyś te motywy będzie łatwo.
brzęczek, 17.11.2013, 19:07