Panele podłogowe na ścianie zamiast boazerii

Zobacz niestandardowy sposób na aranżację wnętrza - montaż paneli podłogowych na ścianie.
 • Panele laminowane na ścianie

  Panele na ścianie układamy wedle uznania - na całej jej powierzchni lub tylko wybranej części. Laminat dobrze prezentuje się na ścianach i daje możliwość stworzenia unikalnych kompozycji estetycznych.

  RuckZuck
 • Panele podłogowe na ścianie

  Panele podłogowe na ścianie to rozwiązanie do mieszkań i biur.

  RuckZuck
 • Konstrukcja z profili

  Konstrukcją podtrzymującą panele na ścianie są profile przymocowane do muru.

  RuckZuck
 • Listwa startowa

  Montaż listwy startowej do układania paneli laminowanych na ścianie

  RuckZuck
 • Montaż paneli na stelażu

  RuckZuck
 • Montaż paneli podłogowych na stelażu

  RuckZuck

Wygląd pokoju można odmienić w łatwy i oryginalny sposób. Jak to zrobić? Można zamontować panele podłogowe... na ścianie. Zobacz, w jaki sposób z wykorzystaniem systemu instalacji paneli, samodzielnie zaaranżować wnętrze zgodnie z najnowszymi trendami.

System Gekko do instalacji paneli podłogowych na ścianie pozwala użyć paneli laminowanych w różnych dekorach. Muszą one być jednak wyposażone w system montażu Classen Megaloc, a ich grubość nie może przekraczać 8 mm. Panelami można pokryć całą ścianę lub tylko jej wybrany fragment.

Dowiedz się również: Jak malować sufit i ściany? Malowanie krok po kroku 

By zainstalować panele na ścianie nie trzeba jej uprzednio szczególnie przygotowywać do tego. Wystarczy, że jej powierzchnia jest stosunkowo równa i sucha.

Montaż paneli podłogowych na ścianie

System jest prosty w montażu. Do mocowania używa się odpowiednich profili, listew i zaczepów (ich kształty jest dopasowany do piór paneli). Konstrukcja zbudowana jest z profili montażowych, czyli specjalnych szyn, które montowane są równolegle do siebie w regularnych odstępach. Odległość między profilami zależy od szerokość wybranych paneli. Pierwszy rząd paneli osadza się na listwie startowej, zaś całość wykończa listwą kończącą lub taśmą maskującą.

 Panele laminowane montowane są na ścianie na profilach montażowych. Robi się to za pomocą zaczepów pasujących do skrzydeł paneli.Fot. RuckZuck

System instalacji paneli laminowanych umożliwia swobodny obieg powietrza między ścianą
a okładziną, ponieważ panele montowane są z 8-milimetrowym odstępem od ściany. Przepływ powietrza zapobiega powstawaniu pleśni. Ważne jest, by powietrze mogło swobodnie krążyć za obudową, dlatego przy montażu paneli na ścianie nie należy używać silikonu i podobnych substancji.

 

Oryginalny i praktyczny pomysł na wykończenie ściany w pokoju dziecka: Farba tablicowa w wielu kolorach

Autor: redakcja.regiodom
8komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (8)

Panele podłogowe na ścianie wyglądają ciekawie, bardzo podobnie do meblościanki z lat 60-tych XX wieku i z tego powodu na taką aranżację zdecydują się zapewne ludzie młodzi, bo starszym meblościanka kojarzy się z PRL i z tym co mogli mieć w domu a nie chcieli :)
Stylowy, 14.06.2013, 21:43
tak! a gres polerowany na suficie...ku.wa pojebany pomysł !
zajebisty stefan, 15.06.2013, 18:20
powieś sobie dywan na ścianie jak rusek albo cygan jak Ci nowoczesny styl nie pasuje.
art-b, 16.06.2013, 17:11
eee nowoczesny-RUSKI to Ci gumolit wczoraj skończył w łazience przyklejac na SCIANIE (nowoczesny jak każdy ped.ł)...
zajebisty stefan, 16.06.2013, 17:47
... już dawno położyłem panele podłogowe na ścianie, przy której stoją łózka dzieciaków, żeby nie lizały farby przez sen :-)) ... Zamiast boazerii - i szybciej i taniej i wygląda fajnie i myje się łatwo...
Jak powiedziałem : NIHIL NOVI...
ZORRO, 15.06.2013, 18:45
I tak pozbawił Pan dziecko źródła dodatkowych minerałów i wapnia ...Żart oczywiście... ;) ;) ;)
wapiennik, 16.06.2013, 10:47
... żart dobry jest oczywiście... ale niestety lateks żem był roztarł na ścianie, chociaż powierzchnia panela równie niezdrowa jest...
ZORRO, 17.06.2013, 09:41
A w jaki sposób zamontować taką podłogę na ściane. Rozumiem że trzeba mieć szyny i te zaczepy, ale jakie ? Gdzie je kupić?
Konki, 14.02.2015, 18:07