Odkryj trzeci wymiar ściany - innowacyjne panele 3D już w Polsce (ZDJĘCIA)

Choć tapetowanie i malowanie to wciąż najpopularniejsza metoda zdobienia ścian, architekci wnętrz coraz częściej sięgają po bardziej nowatorskie rozwiązania, takie jak panele 3D. Nieszablonowe, oryginalne i precyzyjnie wykonane przykuwają wzrok i fascynują efektem przestrzenności.
  • Odkryj trzeci wymiar ściany - innowacyjne panele 3D już w Polsce (ZDJĘCIA)

    Dunes
  • Odkryj trzeci wymiar ściany - innowacyjne panele 3D już w Polsce (ZDJĘCIA)

    Dunes
  • Odkryj trzeci wymiar ściany - innowacyjne panele 3D już w Polsce (ZDJĘCIA)

    Dunes

Dekoracja ścian to istotny element wystroju domowych wnętrz. Zły dobór kolorystyki, mało atrakcyjna faktura mogą zniweczyć nawet najbardziej obiecujący projekt. Szukając oryginalnych rozwiązań stylizacyjnych, warto zatem sięgnąć po takie materiały wykończeniowe, które dadzą nam nieograniczone możliwości w realizowaniu indywidualnych projektów - i to nie tylko w jednym wymiarze.

Zobacz również: Ściana w stylu ombre - sposób na nudne, jednolite kolory (WIDEO, ZDJĘCIA)
 
- Panele 3D to propozycja zarówno dla ekstrawaganckich loftów i apartamentów w stylu retro lub glamour, ale i przytulnych domowych wnętrz - mówi ekspert z firmy Dunes i dodaje - Do wyboru mamy abstrakcyjne, geometryczne wzory, ale też modele, których faktura powstała z inspiracji naturą. Tworzenie oryginalnych trójwymiarowych kompozycji ułatwia fakt, że sekwencje paneli o różnych wzorach można ze sobą dowolnie łączyć zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym. Takie zestawienie różnych faktur pozwala osiągnąć intrygujący efekt końcowy. Aby go dodatkowo wzmocnić ułożone panele możemy pokryć kolorową farbą. Przestronność dekoracji warto wyeksponować także poprzez właściwe oświetlenie. W zależności od natężenia i kolorystyki światła możemy w ten sposób nadać wnętrzom bardziej przytulny lub też kuluarowy wyraz.

Ściana w dobrej formie

Panele dekoracyjne 3D nie tylko z uwagi na ciekawą stylistykę zachęcają, by realizować bardziej odważne, nieszablonowe projekty. - Panele trójwymiarowe są materiałem bezpiecznym i niezwykle funkcjonalnym.  Produkt ten cechuje duża wytrzymałość. Każdy model wykonany jest ze specjalnego gipsu, który dodatkowo wzmocniony jest włóknem szklanym. Płyty są również całkowicie niepalne, nietoksyczne i nie zawierają lotnych związków mineralnych - mówi ekspert. - W zależności od wzoru panele 3D mogą mieć różne wymiary i wagę. Standardowo pojedyncza płyta waży ok. 10 kg przy wymiarach 1000 mm x 800 mm. Pozostają zatem wygodne w montażu. Sam proces układania paneli jest szybki i bardzo precyzyjny. Każdorazowo złącza płyt są ze sobą sklejane i szlifowane aż do uzyskania idealnie scalonej powierzchni - dodaje.

To też cię zainteresuje: Farby do wnętrz: odświeżamy mieszkanie na wiosnę

Panele trójwymiarowe zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością zaprzeczają utartym konwencjom dekoracyjnym, tworząc - dosłownie - nowy wymiar aranżacji wnętrz. Jeśli zależy nam na podkreśleniu indywidualnego charakteru pomieszczeń i stworzeniu niepowtarzalnej aranżacji warto otworzyć się właśnie na takie rozwiązania dekorowania domowej przestrzeni.

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Dunes
0komentarzy