Miękkie panele na ściany (ZDJĘCIA)

To, że ściana nie musi być nudna udowadnialiśmy nie raz. Ale ściana nie musi być też...twarda!
 • Fluffo kolekcja Hexa

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Dots

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Link

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Chain

  fluffo.pl
 • Fluggo kolekcja Cube

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Nexus

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Pixel

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Twist

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Chain

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Dive

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Nexus

  fluffo.pl
 • Fluffo kolekcja Shell

  fluffo.pl
 • Miękkie panele Fluffo

  fluffo.pl

Panele ścienne Fluffo wykonane są z elastycznej, gęstej pianki poliuretanowej, a wierzch paneli pokryty jest strukturą , która w dotyku przypomina aksamit. Jest bardzo miękka i miła w dotyku. Bogactwo wzorów i kolorów pozwala na odpowiedni dobór do każdego wnętrza. Do wyboru jest trzydzieści kolorów, które można ze sobą łączyć i mieszać.

Zobacz: Trzeci wymiar ściany – innowacyjne panele 3D (ZDJĘCIA) 

Inspiracja wzięła się z życia. Paweł Sumiński bawił się ze swoim synem Kubusiem, jeżdżąc mięciutkim czerwonym samochodzikiem po dywanie.

– Pomysł na Fluffo zrodził się z zamiłowania do designu i chęci stworzenia produktu, który odmieniłby nasze nudne najczęściej wnętrza.Zadaliśmy sobie pytanie: dlaczego ściany zawsze muszą być twarde i zimne? A gdybyśmy stworzyli ściany miękkie w dotyku, miłe, do których można i nawet chciałoby się przytulić? I tak od pomysłu, przez pracę nad wzorami i oryginalnymi kolorami aż do dopracowania powtarzalnej technologii doszliśmy do produktu, który mamy dziś na rynku – mówi Paweł Sumiński z Fluffo. 

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć więcej


Powierzchnia jednego panela wynosi się 0,06 do 0,5 mkw., a grubość to zazwyczaj od 2 do 5 cm. Dzięki swojej strukturze panele bardzo dobrze wygłuszają pomieszczenie. Doskonale nadają się więc do sypialni czy do pomieszczeń z telewizorem. Wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku (0,85) sprawia, że już jedna ściana pokryta panelami Fluffo potrafi diametralnie zmienić akustykę pomieszczenia.  

Struktura paneli jest antystatyczna, więc nie przyciąga kurzu. Osiada on na nich jak na zwykłych meblach. 

– Pielęgnacja paneli sprowadza się do tego, by raz na jakiś czas odkurzyć panele miękką szczotką stosowaną do odkurzania mebli tapicerowanych. Utrzymanie w czystości paneli jest łatwe, nie przyciągają one kurzu (są antystatyczne), a ten nawet już osiadły (na wystających elementach) nie jest widoczny. Powiem nawet, że wymagają zdecydowanie mniej pracy niż inne ozdoby ścienne, meble itp itd... Plamy i zabrudzenia usuwamy wilgotną gąbką z rozcieńczonym detergentem – tłumaczy Sumiński. 

Panele do ściany są przytwierdzane klejem montażowym, dołączanym do każdego produktu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że przez 40 minut pozostaje on elastyczny, dzięki czemu możemy korygować położenie panelu na ścianie. Z rozwiązań Fluffo korzystają architekci, dekoratorzy wnętrz, oraz coraz częściej prywatni inwestorzy. W lutym 2014 roku panele te zostały wyróżnione nominacją do Top Design Award. Ceny paneli wahają się od 290 do 400 złotych za metr kwadratowy. 

 

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć więcej 


Autor: Zuza Gunia
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Komentarz został usunięty.
Genialne są te panele. Można ciekawie zaaranżować każde pomieszczenie, a dodatkowa funkcja tłumiąca hałas jest dodatkowym atutem. Jak to zobaczyłem, to zacząłem szukać miejsca, gdzie w Warszawie mogę zobaczyć te panele. Znalazłem w ArtCore (http://www.artcorestudio.pl/23-fluffo-miekkie-sciany) Mają 19 różnych wzorów (chyba wszystkie dostępne w systemie) i można zamówić w 52 różnych kolorach. To nam daje ogromną ilość kombinacji w ułożeniu swojego własnego wzoru. Pełna indywidualizacja ściany. Genialne.
Jacek, 14.09.2015, 21:15
Faktycznie te panele są świetne. Można łączyć kolor/strukturę i wychodzą bardzo ciekawe aranżacje. Aż mam problem z wyborem faworyta wśród nich. :)
Help Design, 31.03.2016, 02:05