Lato w domu, czyli wakacyjne fototapety. Pomysły na aranżacje

Dodaj kilka kolorowych akcentów albo zaaranżuj na nowo całe mieszkanie. Zrobisz to błyskawicznie, wykorzystując choćby fototapetę.
 • Wakacyjna fototapeta

  Fototapety wprowadzą trochę świeżosci do wnętrza.

  Oliviaslenko Fotolia
 • W domu, jak nad morzem

  W ten sposób radosny i zwiewny klimat wakacji zostanie z nami na dłużej.

  Oliviaslenko Fotolia
 • W domu, jak w lesie

  Aby w pomieszczeniu zachować spójną stylistykę, warto skupić się na jednym, kluczowym elemencie, np. na fototapecie.

  Skyline Fotolia
 • Fototapeta z widokiem jeziora

  Widok sentymentalnie kojarzy się nam z wypoczynkiem.

  Danussa Fotolia
 • Fototapeta we wzory

  Fototapety to trend, który nie wymaga dużych nakładów finansowych ani czasowych, za to zyskuje coraz szersze zainteresowanie.

  Incomible Fotolia
 • Modna fototapeta

  Dekoracyjna fototapeta może odmienić charakter całej przestrzeni.

  Oksancia Fotolia

Lato sprzyja zmianom, szczególnie tym wnętrzarskim. Jesteśmy bardziej zrelaksowani, mamy więcej czasu i pomysłów. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ciekawa ekspozycja, kilka nowych detali, małych zmian koloru czy fototapeta może odmienić charakter wnętrza. Producenci fototapet (m.in. Fotolia) proponują letnie aranżacje.

Fototapeta i to, co na niej

Fototapety to już trend, który nie wymaga dużych nakładów finansowych ani czasowych, a zyskuje coraz szersze zainteresowanie. Do takiej aranżacji można wykorzystać zdjęcia natury, projekty wektorowe czy gotowe wzory graficzne. W pomieszczeniu będzie zachowana spójna stylistyka, jeżeli skupimy się na jednym elemencie, np. fototapecie, a resztę przestrzeni zaaranżujemy tak, aby współgrała ze zdjęciem
na ścianie.

Poczytaj: Fototapeta sposobem na odświeżenie wnętrza 

Jeżeli nie mamy gotowego obrazu, warto poszukać inspiracji wśród plików, które oferuje bank zdjęć. Do wyboru są m.in. pejzaże, sentymentalnie kojarzące się z polskim wybrzeżem, lasem w lecie czy górami. Popularne są także zdjęcia krajobrazów z całego świata. Cena takiego pliku (w zależności od wielkości i rozmiaru fotografii) wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Można jednak wykupić abonament (tzw. plik abonamentowy), wtedy za zdjęcie w nawet największym rozmiarze zapłacimy niecałe 60 groszy za plik.

Motywy graficzne w modzie

Kolejny prosty i szybki sposób na odświeżenie wnętrza lub nadanie mu nowego charakteru stanowią motywy graficzne. Można je nakleić na jednej ze ścian, tylko na jej wąskim fragmencie lub w formie oryginalnego obrazu lub plakatu. Grafiki oraz zdjęcia nawiązujące do wakacji można wstawić w duże minimalistyczne antyramy lub w mniejsze artystyczne ramki. Dzięki tzw. wektorowemu formatowi można je powiększać w zależności od pomysłu i możliwości wnętrza. W banku zdjęć za wektory zapłacimy w abonamencie najmniej kilkadziesiąt groszy za plik. 

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

fajny pomysł z tą fototapetą, chociaż ja jak chciałam wiosną odświeżyć pokój i właśnie wprowadzić wakacyjny, przyjemny klimat po prostu przemalowałam ściany z ecru na kolor zielony z palety barwy natury śnieżki. Jest znacznie lepiej, nie mam tego okropnego wrażenia, że mieszkam w biurze :)
Małgocha, 17.08.2013, 16:51