Korkowa okładzina ścienna idealna zamiast tapety

Okładzina ścienna z naturalnego korka to pomysł na niebanalną aranżację pomieszczenia. Korek na ścianie spodoba się miłośnikom ekologicznych rozwiązań.
 • Korkowa okładzina ścienna

  Okładziny korkowe sprawdzą się w pomieszczeniach, w których czas spędzają dzieci. Naturalny korek nie przyciąga kurzu oraz poprawia mikroklimat we wnętrzu. I co ważne łatwo utrzymać go w czystości.

  www.wicanders.pl
 • Korek jako okładzina ściany

  www.wicanders.pl
 • Naturalny korek w aranżacji wnętrza

  www.wicanders.pl
 • Korkowa okładzina na ścianie

  www.wicanders.pl

Boazeria korkowa Dekwall to gotowe płytki o grubości 3 mm. Wykonana z nich okładzina pozwala stworzyć we wnętrzu klimat przyjazny domownikom. Na wierzchu płytek znajduje się korek dekoracyjny, a ich rdzeń wykonany jest z aglomeratu korkowego.

Przeczytaj również: Jakie cechy mają podłogi korkowe

Okładzina korkowa ma kilka zalet. Między innymi zapewnia wnętrzu odpowiednią izolacyjność akustyczną i termiczną. Korek stabilizuje temperaturę powietrza oraz jego wilgotność. Ponadto wycisza dźwięki oraz tłumi hałas i odgłosy dochodzące z zewnątrz.

Płytki korkowe są pokryte lakierem lub woskiem. Dzięki temu charakteryzują się odpornością na wilgoć i zabrudzenia. Aby wyczyścić okładzinę, wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatka. Jest to szczególnie praktyczne w pomieszczeniach narażonych na intensywne użytkowanie, jak np. przedpokój, kuchnia czy salon. Korek ścienny sprawdzi się w domu alergików, ponieważ nie przyciąga kurzu. 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy