Kolorystyczne zmiany w aranżacji mieszkania (zdjęcia)

Wprowadzenie we wnętrzu nowych kolorów pomaga zwalczać złe samopoczucie. Zamiast poddawać się zimowej chandrze, sprawdź działanie barwnej metamorfozy we wnętrzu.
 • Salon w fiolecie i zieleni

  Brakuje Ci energii? Postaw na dynamiczny salon. Efekt ten uzyskasz na przykład stosując intensywną zieleń połączoną z głębokim fioletem.

  Dekoral
 • Zielenie w pokoju

  Kompozycja odpowiednich kolorów jest świetnym sposobem na poprawę humoru. Paleta zieleni pomoże nam wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy.

  Dekoral
 • Minimalistyczne wnętrze w beżu i pomarańczowym

  Soczyste pomarańcze sprawią, że nabierzemy ochoty na zabawę w gronie przyjaciół.

  Dekoral
 • Czerwień w salonie

  Czerwień to jeden z kolorów charakterystyczny dla południowej Europy. Dzięki głębokiej czerwieni pobudzimy się do działania.

  Dekoral
 • Zielenie w kuchni i jadalni

  Zieleń to kolor wyciszenia. Ukoi nasze nerwy po ciężkim dniu w pracy.

  Dekoral
 • Fiolet w łazience

  Dekoral
 • Zielony w kuchni

  Dekoral
 • Kolorowe pasy na ścianie

  Dekoral
 • Pastele w sypialni

  Dekoral
 • Nowoczesna aranżacja salonu

  Dekoral
 • Kuchnia w bananowym kolorze

  Dekoral

W walce ze zły nastrojem polecamy kolorystyczne zmiany w mieszkaniu. To również sposób na odświeżenie wnętrz.

Dowiedz się: Jaki wpływ na człowieka mają kolory

Aranżacje wnętrz w energetycznych kontrastach

Jeśli brakuje nam energii lub cały czas czujemy się zmęczeni, postawmy na barwne i wyraziste kontrasty we wnętrzu. Możemy więc zderzyć ze sobą np. intensywną zieleń z głębokim fioletem. W ten sposób stworzymy dynamiczne i niebanalne pomieszczenie.

Natomiast połączenie cytrynowego żółtego z odrobiną błękitu sprawi, że wnętrze stanie się lekkie i bardzo pogodne.

Aby stworzyć barwne kontrasty, możemy eksperymentować do woli i łączyć ze sobą ulubione kolory. Przy tym wszystkim nie powinniśmy jednak zapominać, że takie kompozycje nie każdemu przypadną się spodobają. Dlatego miłośnicy spokojniejszych barw powinni zdecydować się na bardziej stonowane aranżacje.

Kolory do wnętrz pełnych radości

Osobom borykającym się zimą ze złym nastrojem polecamy paletę kolorów typowych dla południa Europy – czyli żółcie, pomarańcze i czerwienie.

Lekkie i bardzo przyjemne żółcie sprawią, że szybko zapomnimy o zmartwieniach, a nasz humor stanie się pogodny.

Soczyste pomarańcze to natomiast barwy wspólnej zabawy oraz biesiadowania – można zastosować je np. w jadalni i salonie. Dzięki nim czas spędzony w gronie przyjaciół minie wyjątkowo wesoło.

Dzięki głębokiej czerwieni nabierzemy zapału do działania. Kolor ten zarówno poprawia samopoczucie, jak i skutecznie pobudza.

Uspokajające zielenie w aranżacji wnętrz

Kiedy męczy nas stres lub czujemy się zirytowani, postawmy na kojącą moc zieleni. Paleta przyjemnych groszków, eukaliptusów lub oliwek pomoże nam wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy i odzyskać wewnętrzną harmonię. Z tego powodu zieleń dobrze jest wykorzystać np. w sypialni, żeby zmienić ją w naszą prywatną oazę spokoju. 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy