Kolor ścian w twoim pokoju odzwierciedla twój charakter

Pokaż mi swój pokój, a powiem ci, kim jesteś. Coś w tym powiedzeniu jest. Twoje mieszkanie jest twoją wizytówką.
 • Czerwona ściana

  Wydaje ci się, że w aranżacji wnętrza kierujesz się obowiązującymi trendami? A i tak najczęściej wybierasz kolory, które zbliżone są do rodzaju twojej osobowości. Na przykład czerwień w pokoju najczęściej wybierają osoby ekstrawaganckie.

  Śnieżka
 • Żółta ściana

  Kolor żółty pomaga w negocjacjach, pobudza do działania, poprawia humor.

  Śnieżka
 • Beżowe ściany

  Pomalowane na brązowo czy beżowo ściany budują przestrzeń.

  Śnieżka
 • Zielona ściana

  Zielenie to barwy nadziei, które sprzyjają wyciszeniu.

  Śnieżka

Kolory odzwierciedlają nastrój i charakter. Przy wyborze farby do ścian w mieszkaniu warto więc zastanowić się nad połączeniem ulubionego koloru z barwą, która dopełni całości. To gwarancja dobrego samopoczucia we własnych czterech kątach. 

Biały

Biała barwa przypisana jest do czystości i uczciwości zamiarów. Ten kolor wybierają najczęściej osoby o nieskomplikowanej naturze, prostolinijne i otwarte na innych luzi. Jeśli w twoim wnętrzu dominuje biel, jesteś osobą szczerą, która stroni od konfliktów. Nie lubisz kłamstwa i osób dwulicowych.

Beż i brąz

Jeśli w twoim domu dominują beże lub brązy, prawdopodobnie jesteś osobą, która szuka spokoju i stabilizacji. Ludzie, którzy gustują w brązach, lubią pomagać innym, cenią rodzinne ciepło i wytrwałość. Największą ich zaletą jest uczciwość i szczerość. To nic dziwnego – beże i brązy to kolory natury, choćby ziemi, suchych traw, piasku i drewna. Pomalowane na brązowo czy beżowo ściany budują przestrzeń, a ta uspokaja i odpręża. Taka farba pomoże stworzyć przytulną atmosferę i miejsce na wypoczynek.

Żółty

Lubisz żółty? To znaczy, że jesteś osobą towarzyską, bystrą, otwartą. Żółty przywołuje miłe wspomnienia, wywołuje radość, pobudza do życia i dodaje pewności siebie. Lubią go osoby, które nie czują się samotnikami. Żółty pomaga w negocjacjach, pobudza do działania, poprawia humor. Jeśli jesteś nastawiony na sukces, ale brakuje Ci wytrwałości albo marzysz o doznaniach zmysłowych, lecz czujesz, że brakuje odwagi, sięgnij po ten kolor. Zróżnicowana skala żółci o odmiennych stopniach nasycenia pozwoli stworzyć ciepłe wnętrze. Intensywny odcień zastosuj na jednej ścianie, pozostałe pomaluj w łagodniejszym odcieniu.

Zobacz też: Kolory w mieszkaniu a samopoczucie domowników 

Czerwony

Kto lubi czerwony, tego cechuje m.in. ekstrawagancja, odwaga, bezpośredniość. Tacy ludzi są ambitni, energiczni, dynamiczni i lubią obdarowywać innych. Rywalizować też lubią. Czerwień to symbol ognia, kolor żywy i pobudzający. Taki kolor wybierają osoby chcące zostać dostrzeżone i docenione, w życiu kierują się emocjami. Czerwone wnętrza to sposób na ospałość i brak pozytywnych wibracji.

Zielony

Zielony znaczy: impuls. Osoby, którym lubią tę barwę, często działają bez planu, nie boją się ryzyka. Jeśli lubisz bladą zieleń, jesteś skromny, życzliwy i nie zawodzi Cię intuicja. Jasną zieleń preferują ludzie skłonni do zmian, przygód. Miłośników ciemnej zieleni można określić jako życzliwych, nastwionych na pomoc innym, a do tego spostrzegawczych. Nie lubią niespodzianek. Zielenie to barwy nadziei, sprzyjają wyciszeniu. Zielone aranżacje pasują do ludzi żyjących w ciągłym biegu, ale liczących na odnalezienie równowagi i skupienia. Taki zielony pokój to miejsce na popołudniowy relaks.

Czy wiesz, co to jest chromoterapia? To kolorowa kąpiel dla zdrowia 

Autor: Katarzyna Piojda
Współpraca: Śnieżka
0komentarzy