Grafiki ścienne w nowoczesnym wydaniu (ZDJĘCIA)

Multiverse to kolekcja grafik ściennych projektu Karima Rashida. Na grafikach królują futurystyczne i nieszablonowe kształty. Zobacz jak światowej sławy designer bawi się intensywną kolorystyką.
 • Nowoczesna grafika ścienna

  Wyobraźnia Karim Rashid wydaje się nie mieć granic. Designer na swoim koncie ma kilka tysięcy projektów. Jego klientami byli m.in. Giorgio Armani, Kenzo, Alessi czy Swarovsky. W swoim portfolio ma projekty wnętrz domowych, hoteli i restauracji, całych budynków, ale także alkoholu, seks shopu czy włazu do studzienki, który znajdziemy na ulicach Nowego Jorku.

  dekorian.pl
 • Projekt grafiki ściennej marki Glamora

  Jedna z grafik należąca do kolekcji grafik ściennych przygotowanych dla włoskiej marki Glamora.

  dekorian.pl
 • Grafika ścienna projektu Karima Rashida marki Glamora

  Grafiki Karima Rashida stworzone dla marki Glamora można kupić na przykład w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

  dekorian.pl
 • Grafika ścienna autorstwa Karima Rashida

  Grafiki ścienne Karima Rashida to idealne połączenie wizji, kreatywności i najwyższej jakości.

  dekorian.pl
 • Grafika ścienna Karima Rashida

  dekorian.pl
 • Grafika ścienna w nowoczesnym wnętrzu

  dekorian.pl
 • Grafika ścienna stworzona przez Karima Rashida

  dekorian.pl

Karim Rashid jest jednym z najbardziej kreatywnych projektantów swojego pokolenia. Magazyn Time nazwał go najsławniejszym projektantem obu Ameryk. Jego znakiem rozpoznawczym jest słabość do ubrań w kolorach różowym i białym. Urodził się w Egipcie, wychował w Kanadzie, ale obecnie mieszka i tworzy w Nowym Jorku, który jego zdaniem jest kreatywnym centrum świata.Karim Rashid jest wszechstronnym projektantem. Jego prace są częścią 20 stałych ekspozycji na całym świecie, m.in. w muzeum sztuki współczesnej w nowojorskim MoMA, czy SFMOMA w San Francisco oraz francuskim centrum Pompidou. 

Polecamy: Pomysły na ściany do zadań specjalnych 

Wzory grafik ściennych z miłości do koloru, ale nie czarnego

Futurystyczne kształty i intensywne kolory są znakami firmowymi Karima Rashida. Designer kocha kolor, ale nie czarny. Twierdzi, że w czasach kiedy piksele pozwalają na wykreowanie 2 milionów kolorów, powinniśmy tym bardziej je celebrować.

Kolekcja Multiverse – najnowszy projekt Rashida – liczy 15 wzorów. Jest pełna geometrycznych motywów, biomorficznych kształtów, słynnych krzywizn oraz optycznych złudzeń. Grafiki przygotowane zostały z myślą o nowoczesnych przestrzeniach, w których będą kontrapunktem do monochromatycznego wystroju. Cena grafik wynosi od 500 złotych brutto za metr kwadratowy. 

Zobacz zdjęciaWielkoformatowe grafiki ścienne 

Wybrana ściana wykończona grafiką Karima Rashida przypomina wielkoformatowe graffiti i może być główną dekorację salonu, holu lub biura. Specjalna aplikacja „Glamora Design Studio" umożliwia dokładne zaplanowanie rozkładu grafiki na dekorowanej ścianie. Wprowadzając zdjęcie wnętrza można zobaczyć, jak wybrane wzory autorstwa projektanta wyglądać będą w konkretnym pomieszczeniu. Narzędzie to ułatwi podjęcie decyzji i zminimalizuje ryzyko wyboru złej grafiki. 

Grafiki ścienne Glamora drukowane są na powłokach winylowych, które swoją fakturą przypominają tkaninę. Tworzą zmywalną, odporną na zabrudzenia powierzchnię, łatwą w codziennej pielęgnacji. Zastosowany do ich produkcji materiał jest odporny na ogień (zgodnie z europejską normą B1) i antybakteryjny. Dostępne są również grafiki wykonywane na innych materiałach o podwyższonych parametrach akustycznych lub dedykowane do tzw. pomieszczeń mokrych. Proces druku opiera się na wodorozcieńczalnych barwnikach, które są całkowicie neutralne dla naszego zdrowia.

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy