Farba tablicowa nie musi być czarna. Teraz ma bajeczne kolory

Teraz możemy puścić wodze wyobraźni i stworzyć tablicowe obiekty, których tło nie musi być czarne. Farby tablicowe mają różne kolory - malinowy, niebieski, słoneczno-żółty, szary i czarny.
  • Farba tablicowa w formie kalendarzyka na ścianie

    Farbą tablicową można stworzyć na ścianie miejsce do prowadzenia notatek.

    Kids Town

Farbą tablicową można pokryć prawie każdą powierzchnię, by stworzyć płaszczyznę gotową do malowania kredą. 

Osoby obawiające się ciągłego odkurzania pylącej się kredy albo uważające, że pył może uczulić dziecko, polecamy flamastry z kredą w płynie. Mają one piękne kolory i nie obsypują się jak kreda. Natomiast miłośnikom tradycyjnej kredy radzimy, by przed rozpoczęciem malowania lub pisania lekko zwilżyć kredę. Tym sposobem do minimum zmniejszy się pylenie kredy. 

Zobacz galerę zdjęć z zastosowaniem farby tablicowej (klikają na poniższe zdjęcie)Taki stolik w pokoju dziecka ucieszy każdego szkraba i zachęci do doskonalenia zdolności manualnych.Fot. Kids Town

 

Jeżeli nie chcemy ograniczać swojego dziecka do małej kartki papieru lub stolika pokrytego farbą tablicową, możemy dać mu do dyspozycji całą ścianę. Taka powierzchnia do twórczych zajęć da dziecku swobodę i niesamowitą frajdę z mazania, kreślenia, kolorowania. Dzięki temu, że farba jest kolorowa, łatwiej wyznaczymy dziecku przestrzeń do malowania. Możemy na przykład pokazać mu, że na niebieskiej ścianie wolno malować, na białych nie wolno. 

Starsze dziecko może wykorzystać tablicę nie tylko do rysowania, ale też jako notatnik do prac domowych czy nowych słówek do zapamiętania. Może być to także miejsce do zapisania pomysłów, które akurat przyszły do głowy albo rysowania map myśli, bardzo pomocnych przy nauce. 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy